Když se smíchá příjemné s užitečným - Den pro zvíře 2019

Publikováno: 30.6.2019
Autor: Lucie Šafránková
Foto: Archiv Den pro zvíře

Zvířecí akce křížem krážem Českou republikou v posledních letech nabývají na oblíbenosti a návštěvnosti. Zvláště ty, jejichž náplní je nejen zábava, ale i pomoc zvířatům v nouzi. Jednou takovou akcí je i Den pro zvíře v Příbrami.

Den pro zvíře vznikl pro podporu zvířecích útulků a spolků, které se starají o zvířata bez domova. S cílem pomoci hlavně finančně a zviditelněním. Poděkovat tím za usilovnou práci. Jejich svěřenci budou na Dni pro zvíře vyhlížet, zda některý z návštěvníků nebude jejich nový páníček, panička, či nová rodina. Mimo to se budou moci návštěvníci dovědět i vše o jejich fungování, zvířatech, a nebo si jen pomazlit čekatele na domov ;)

Program plný zábavy, soutěží a přednášek

Stejně jako v minulých letech i letos bude čekat na návštěvníky Dne pro zvíře bohatý program. Po zahájení akce následuje část jedna z nejoblíbenějších a tou je charitativní běh, díky němuž přibydou do sbírkové kasičky příspěvky formou registrace. Běží se krásným prostředím příbramského parku Litavka, kde jsou pro běžce na trati připraveny zajímavé „sranda úkoly“. Trať je vhodná i pro maminky s kočárky a malými dětmi nebo pejskaři se psy, není nutné běžet, hlavní je dorazit do cíle ;-)

Pro zvídavé návštěvníky jsou připraveny přednášky na zajímavá témata ze zvířecího světa – Marek Beneš / "Vztah se psem místo drilu“, Šárka Janouchová / „Jak odhalit bolest u zvířete“. Diváci se mohou těšit na ukázky obran a poslušnosti psovodů PČR, ukázku dog dancingu a v neposlední řadě na nové soutěže pro návštěvníky a jejich pejsky.

Celý den na děti čekají zábavné úkoly, skákací hrad a trampolína. Na ty, kteří chtějí i pomoci nejen během nebo procházkou, bude čekat bohatá tombola, nově bazárek a další dárečky za příspěvky pro zúčastněné útulky a spolky.

Nejen pes a kočka

Protože Den pro zvíře rozhodně není jen dnem kočky a psa, návštěvníci se budou moci seznámit například i se slepičkami z projektu „Slepice v nouzi“.

Za málo peněz hodně muziky?

Akce Den pro zvíře je pořádána spolkem Ne množírnám, z.s. pod záštitou Města Příbrami. Příbramský tým organizátorů letošní ročník pořádá bez dotací města, pouze za laskavé pomoci sponzorů a přátel zvířat.

Akce Den pro zvíře je ukázkou dobrých lidských duší, které se rozhodly pomoci těm, kteří to sami nedokážou a tak podpořily tuto akci ať už finančně, přidanou rukou k dílu, dárky do tomboly, bazárku, kontaktem, radou, a nebo osobní účastí. Na Litavce na návštěvníky dýchne dobrá nálada, laskavost a sdílená radost ze setkání lidí, kteří mají jedno společné, lásku ke zvířatům.

Kdy a kde?

17. srpna 2019 v Lesoparku Litavka (na Marile) v Příbrami. Začátek 10:00, konec cca 17:00hodin.

www.denprozvire.cz
facebooková událost

Kam dál: 

Den pro zvíře 2018

Projekt SVS pro předškoláky bude letos pokračovat

Běhejme a pomáhejme útulkům - další sezóna právě začíná!

Jak nekupovat štěně - 1. díl - Nepotřebuji psa s papíry

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...