Den pro zvíře 2019

Publikováno: 23.8.2019
Autor: Miroslava Josefíková
Foto: Vendula Včeláková, Pavel Hurecký

V hezkém prostředí příbramského lesoparku Litavka se 17. 8. 2019 konal další ročník charitativní akce s názvem Den pro zvíře, která proběhla pod záštitou města Příbram a za finanční podpory Veterinární kliniky Na Zdaboři.

Díky příjemnému počasí se letos akce zúčastnilo několik stovek lidí, kteří se přišli nejen pobavit a zhlédnout zajímavé ukázky a přednášky, ale také přispět na pejsky a kočičky, kteří čekají na svůj domov v útulcích. Letos se vybrala úžasná částka 32 000 Kč, která byla rozdělena stejným dílem mezi Psí útulek Lazec, Psí útulek Borovno, spolek Srdeční záležitosti z Dobříše a Spolek pro kočku z Příbrami.

Výše zmíněné útulky a spolky na Dni pro zvíře představily své zvířecí svěřence a prozradily divákům, jak jejich zařízení fungují, co všechno se děje, když přijímají nové zvířátko a také poskytly informace, jak si zvíře adoptovat.

Den pro zvíře nabídl účastníkům bohatý program.

Jako již tradičně krátce po zahájení vystartoval charitativní běh lesoparkem, při němž běžci na trati plnili i zajímavé úkoly. Kdo nemohl běžet, mohl si udělat hezkou procházku. V cíli byly pro všechny připraveny hezké odměny od partnerů.

Během celého dne byla pro návštěvníky připravena řada zajímavých přednášek a praktických ukázek. Svůj taneček předvedl pejsek Bazzi s paničkou Tersi. Marek Beneš zájemcům poradil, jak zvládat chování pejsků a jak docílit u psa poslušnosti. A Šárka Janouchová prozradila, jak odhalit u zvířete bolest. Pro děti byl připraven skákací hrad, velká trampolína a malování na obličej.

Šárka Janouchová  Marek Beneš

V průběhu celého dne se losovala tombola o zajímavé ceny. Letos se jich díky partnerům akce sešlo opravně hodně. Hlavní cenou pak byla jízda v Mustangu, kterou věnovala společnost LMT Sport Cars. Tu si odnesl šťastný výherce Adam se svým pejskem Rockym.

Na závěr se konala nová zábavná soutěž pro pejsky a jejich páníčky s názvem „HOPKIÁDA“. Jednalo se o amatérské agility, při kterém si soutěžící vyzkoušeli, jak rychle dokáží s jejich pejsky proběhnout krátkou trať s překážkami. U HOPKIÁDY si všichni užili spoustu srandy a moc se všem líbila.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích a v obou zvítězili pejskové, kteří byli adoptováni z útulku. Je tedy vidět, že i pejsek z útulku se může stát šampionem. Jak vítězové, tak i všichni ostatní soutěžící se mohli těšit z pěkných cen.

Letošní ročník Dne pro zvíře se opravdu vyvedl ve všech směrech a my už se moc těšíme na příští rok a doufáme, že se s vámi se všemi na Litavce opět potkáme.

Reportáž Zprávy Příbram naleznete ZDE:

Za tým organizátorů: Mirka Josefíková a Lucka Šafránková

www.denprozvire.cz
Facebooková událost Den pro zvíře 2019
Facebookové stránky Dne pro zvíře 

Kam dál: 

Když se smíchá příjemné s užitečným - Den pro zvíře 2019

Den pro zvíře 2018

Projekt SVS pro předškoláky bude letos pokračovat

Běhejme a pomáhejme útulkům - další sezóna právě začíná!

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...