Tony Stark – náš akční hrdina ♥

Publikováno: 9.1.2019
Autor: Útulek pro nalezené psy v Táboře
Foto: Archiv Útulek pro nalezené psy v Táboře

Co jen mohl provést, že ho někdo tak moc zanedbával a pak nemocného odhodil u útulku? Asi nic, jen měl smůlu, že se jeho majiteli stali nezodpovědní lidé bez kousku citu v těle. Byl šílené hladový, vyhublý, měl přerostlé drápy jako orel a zanedbanou srst, stará zranění na uchu a někdo ho nacpal do malé přepravky a nechal u vrat útulku.

Podařilo se nám najít úplně původního majitele, který ho však před lety někomu daroval a nepamatoval si komu. Bohužel o něm tedy nevíme nic bližšího, jen věk a to, že na zodpovědné majitele opravdu štěstí neměl. Snad tedy toto prokletí zrušíme a podaří se nám pro Tonyho najít dokonalý domov.

Něžný, mazlivý, ale někdy nejistý Tony toho má za sebou asi opravdu hodně a příliš pěkného ho v životě nepotkalo. Je to hodný pejsek, ale má strach a hledá důvěru. Tony bez problémů zvládá venčení, chůzi na vodítku, má základy povelů a reaguje hezky na zavolání. Miluje pohyb, aportování, kousání klacíků a dobrou baštu, asi jako každý ruslík :-). Pokud někoho již trochu zná, rád spolupracuje, je vnímavý, baví ho nové výzvy a potřeba nad úkolem přemýšlet.

Měli jsme šanci Toníčka poznat a je to někdy zmatený pejsek, který se bojí manipulace od cizích lidí. Jindy má zase dobrý den a skoro byste na mě nepoznali, že v životě zažil něco ošklivého. V základě nemá s lidmi problém, nechat se podrbat, ale nějaké zvedání, stříhání, česání, to není nic pro něj. Možná to ani nikdy v životě nezažil, tak prostě není zvyklý a bojí se, co ho čeká. Ze strachu může být i nebezpečný a je třeba tyto úkony dělat s náhubkem. Tonyho jsme již odčervili, naočkovali, ošetřili a ostříhali drápy. Trochu to vypadá, že bude mít Tony problém s imunitním systémem. Nebude to nic vážného, ale má potrhaná ouška, těžko se mu hojí rány, které hodně krvácejí. Kvalita srsti se mu již zlepšila a je možné, že původní zanedbaný stav měl jen dočasný vliv na jeho zdraví a bude brzy úplně fit. Pan veterinář udělal všemožné testy k ověření jeho kondice a vyčkáváme ještě na výsledky, zda se neobjeví nějaký zdroj problému (info doplníme, pokud by se cokoliv zjistilo).

Tony potřebuje určitě teplo domova, tedy byt anebo bydlet v domečku. Hodí se do rodiny, kde není moc chaos, lidí a určitě bez dětí. Ideálně k člověku, který má zkušenost s pejsky a zvládne s Tonym pracovat pomalu, opatrně a čistě pozitivně. Vypadá to, že s jinými pejsky bude vycházet dobře, tedy by mohl i k hodné a klidné fenečce.

Tony má svou kartu i zde na PesWebu

Útulek pro nalezené psy v Táboře
Vápenná strouha, Tábor
utulek@tstabor.cz, 773 791 322
www.utulektabor.cz