Vyrazte ještě letos na dogtrekking, canicross nebo mushing

Publikováno: 16.10.2018
Autor: Mazlíčci v pohybu
Foto: Archiv PesWeb

Podzim je tu v celé své kráse. Vyrazte se svým psím chlupáčem ven a užijte si ho. A pokud jste na vlastní kůži a kožich ještě nezkoušeli dogtrekking, canicross nebo třeba mushing a jeho různé sezónní podoby, vřele tyto sporty doporučuju i nesportovním typům. Do konce roku máte navíc ještě minimálně několik příležitosti se s nimi blíže seznámit. Jak jinak si užít společné chvíle než pořádným zápřahem v terénu?

Sobotní ráno. Jeseníky. Ještě není ani sedm hodin a vy už máte sbalený batoh, stejně tak váš chlupáč. A chystáte se vyrazit na několik desítek kilometrů dlouhou trasu jesenickým pohořím. Pokud jste přihlášení na jeden z posledních dogtrekkingových závodů letošní sezony - Tlapku na stezce - dost pravděpodobně bude takto vypadat i vaše nadcházející sobota.

Pokud ne, nezoufejte a i tak vyrazte na některou z nadcházejících akcí. Většina organizátorů těchto psích sportovních eventů v doprovodných programech totiž myslí i na nás dogtrekkingové začátečníky. Třeba na musherských závodech (myšlenka dogtrekkingu totiž původně vyšla z mushingu) Držkovský cross si budete moci vyzkoušet i zapřažení psa za koloběžku, tzv. dog-scootering.

Jste-li spíše běhací typ, mám pro vás dobrou zprávu, canicrossových akcí je do konce roku ještě požehnaně. Byli jste už letos na Ještědu? Jestliže ne, určitě tam zamiřte a spojte to např. s tréninky pro canicrossaře, které se tam pravidelně konají. Vysvětlí vám, jak správně běhat se psem, jak správně vybrat výbavu jako sedáky, vodítko apod. a celkově si vyzkoušíte, jak si tento sport užít a zároveň ho ve zdraví přežít :)

Moje osobní zkušenost je, že se vyplatí zahodit lenost a stud a na nějakou takovou akci vyrazit. Jednak najdete na jednom místě neskutečné množství podobně naladěných lidí, jako jste vy. A jednak si zdarma a především pod odborným dohledem zkusíte zase něco, s čím byste se sami možná trápili. Věčné zamotávání mě samotné i psího chlupáče při běhu do vodítka nás málem od této disciplíny odradilo. Až když mi kamarádka - zkušená canicrossařka poradila, jak správně na to, začalo nás společné běhání bavit.

Seznam zajímavých akcí do konce roku najdete např. na www.pesweb.czwww.dogtrekking.cz nebo na www.behejsepsem.cz. O jednotlivých sportech se můžete dočíst více v mých starších článcích “Dogtrekking”, “Mushing - sport po celý rok” nebo našem videu s Albínou “Jak na canicross neboli běh se psem”.

A jaké jsou vaše zkušenosti s těmito sporty? Vyrážíte na podobné akce s vaším psím chlupáčem rádi?

Sponzorem blogu Mazlíčci v pohybu je značka Brit, výrobce krmiv a pamlsků pro vaše čtyřnohé parťáky. Brit dále podporuje centrum Helppes pro výcvik asistenčních pejsků, canisterapeutickou organizaci Aura Canis, různé mezinárodní výstavy psů a koček pořádané v České republice, sportovní kynologii a další psí sporty. Web: www.krmivo-brit.cz

Kam dál: 

Jaký sport vybrat, kdy začít a jak trénovat?

Dogtrekking v zimě

Jaký sport vybrat, kdy začít a jak trénovat?

Agility a zranění prstů

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...