Jsem myšák!

Publikováno: 23.12.2017
Autor: Gabriela Jägerová
Foto: Archiv Útulek u Šmudliny

Jsi plamen v mém srdci. Jsi světlo na mé cestě v temnotě. Jsi nejvyšší hvězda. Vyzdvihuješ mne výš. Tvá bezpodmínečná láska. Bereš mne do ráje. Patřím k tobě…a Ty…Ty patříš ke mně. Díky Tobě je můj život kompletní. Díky Tobě se cítím tak úžasně. Díky Tobě se cítím milován.…jenže je to jen sen, pouhopouhý sen, který žiji jen já. A kde jsi ty? Ty, o kterém tak moc sním?

Měl jsem se vcelku fajn. Žádný pohnutý osud, žádné trýznění, hladovění nebo péče od tyrana. Ani nevím, jak se mi to stalo, ale jednoho dne jsem se prostě ocitl na ulici. Starali se tam o mě dva skvělí chlápci, kteří si našli i volný čas, aby mi dali do těla, pěkně se se mnou proběhli nebo mě jinak zabavili. Už jsem u nich ale čekal dlouho a nikdo nevolal. Čekal jsem na telefon, že se ten zrádce ozve. Zavolá. Omluví se a slíbí, že to bylo naposledy, že už se to nestane. Ne, nic. Nikdo mě nehledal.

Nadšeně jsem si myslel, že mě chlápci vezou na výlet, jako se to už mnohokrát stávalo. Jeli jsme docela dlouho, a když auto konečně zastavilo a oni otevřeli dveře, zjistil jsem, že to není vycházka ani výlet. "Jo, chlapče, je na čase, aby ti tady našli nový domov. My už se o tebe dál starat nemůžeme. Máme tam dalšího nalezence,“ uvítali chlápci nováčka v útulku.

Bylo jim ale těžko. Bylo jim to líto. Loučili se dlouze. Ale stejně nakonec odjeli. Ohlíželi se. Věděla jsem proč. Pochopila jsem, že jsem se právě seznámila s jedním z nejúžasnějších psích kluků, které jsem za poslední dobu přijala. Neználek by řekl: ,,Bojové plemeno!“  Já ho s nadsázkou titulovala na Remiho. Nevíte, kdo je Remi? Přece kreslený myšák od Disneyho. Nemohla jsem se dočkat, až přijde odpolední služba, abych ho mohla ukázat. Nejen, že to byl fešák, od příjmu měl také skvělé vychování.

Co je to ale platné, že ho denně chlácholíme a posíláme si fotky z odpoledních venčení Remiho, když nemá žádnou odezvu? Jeho inzerát nevzbuzuje v lidech to, co cítí každý človíček, který se vrací z vycházky s ním. Tito lidé při návratu říkají: ,,Tak Remiho my si vezmeme na vycházku příště.“

Nespouští z vás oči. Něžně k vám tiskne tvář. Čerpáte z něj přesně to, co vám chybí. Vyplňuje mezírku ve slově: rodina!
Remíčku, zatím jsme tvá rodina my – ale pevně věříme, že to nebude dlouho trvat. Doufáme, že za sebou pes nemusí mít fantazy příběh, aby si někdo všiml, jak je někdo do hloubi duše úžasný. Už brzy. Už brzy.

REMI
pes
3 roky
kříženec labradora a staforda (váha cca 35 kg)

Mezi psem a pánem existuje zvláštní spojení, které vychází z bezpodmínečné lásky, a když všichni přátelé odejdou, on zůstane. Když bohatí berou nohy na ramena a vaše pověst je v troskách, on vytrvá ve své lásce jako slunce při svém putování po nebi.

Krásný, něžný Remi dostal jméno po myšákovi z pohádky - proč? Protože je to taková mazlivá myšička milovaná. Jeho překrásné oči vám ukážou, jak obrovské má srdce a duši - duši, která chce být milována. Jde o hodného, pohodového pejska, který má vyrovnanou povahu. Je velice inteligentní a je připravený na to, že spolu budete trávit veškerý volný čas. Miluje lidi a jejich společnost. Tento pejsek ve vás nechává tolik tepla, tolik klidu - těžko se od něj odchází. Nevím, jak to popsat, ale on je prostě psí anděl. Je mlaďoučký a procházky má moc rád. Jak se snese s ostatními psy, nevíme, nezkoušeli jsme, ale v útulku nikoho neprovokuje, poslechne na slovo. Umí základní povely poslušnosti. Jezdí i rád autem. Uvítal by rodinný domeček a spaní v teplíčku. Dostatečně zateplená bouda, bez zavírání do kotce mu vadit také nebude. Dětem neublíží. K malým nedoporučujeme, aby je nepovalil, nepodrápal.

Remi má svou kartu i na PesWebu

V útulku je od listopadu 2017.

S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkován kombinovanou vakcínou, odčerven, ošetřen spot onem proti blechám a klíšťatům)

Psí útulek U Šmudliny Tachov 
Tel.: 724 583 768 
Gabrielka333@seznam.cz

Kam dál: 

Hugo - pes, kterého nelze nemilovat

Zuzanka - hopsající mopsík

S jedním křídlem nemůžeš zpět do Nebe

Za nalezení psa nabízí Ústečanka 15 tisíc

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...