10 skvělých tipů na venčení mazlíčka

Publikováno: 23.2.2016
Autor: Monika Harčaríková
Foto: Archiv Brit

Přijde vám venčení vašeho miláčka po tolika letech stereotypní? Nutíte se v přicházejících chladnech vytáhnout paty z domu? Přemýšlíte každé ráno, jak si venčení svého mazlíčka zpestřit nebo udělat zajímavější? Máme pro Vás pár tipů, jak se s venčením hravě vypořádat.

1. Aby vám bylo teplo oběma

Obzvláště malá a miniaturní plemena pejsků rychleji prochladnou a na podzim je dobré začít s jejich ochranou prostřednictvím oblečků. Můžete zvolit třeba nepromokavou variantu, která poslouží i při zimním sněžení. Když pak pláštěnku vytáhnete, vzbudíte u mazlíka velkou radost a chuť jít ven. Vy se nemusíte bát o jeho zdraví a navíc si ušetříte pracné mytí pejska po procházce. Jenom otřít packy a šup na gauč!

Každý správný pejskař to ví: bez pamlsků ani ránu!

2. Bavte se při venčení společně

Každý správný pejskař to ví: bez pamlsků ani ránu! Nejjednodušší to budete mít s pamlskovníkem, pytlíčkem na psí dobroty opatřeným karabinou či sponou na opasek. Nejenže váš pejsek bude, nehledě na velikost, poslouchat na slovo, ale ještě se spolu budete moci naučit nějaké „psí kusy“. Zapomeňte na piškoty a jiné slazené dobroty. Pořiďte mu speciální psí sušená masíčka, nebo tréninkové dobroty.

3. Bez vodítka? Nikdy!

I sebevíc trénovaného šikulu čas od času „přepadnou“ silné podněty, kterým se nedá odolat. Ať už je to jiný psí kamarád, chodec s rohlíkem a salámem, nebo na poli utíkající zajíc, budete mít velký problém pejska přivolat k sobě. A hlavně – jakmile se rozruší, je často problém ho znovu zkoncentrovat. Natož, když má raubíř čtyřicet kilo! A pak je na místě mít všechno pod kontrolou s vodítkem v ruce. Vodítko není nástroj k trestu, spíš něco jako prodloužená ruka!

4. Ekologické procházky

Znáte to: většinou stačí dva pytlíčky na jedno venčení, ale čas od času vás pejsek překvapí třetí hromádkou. Ideálním řešením je celé balení pytlíčků, které si připnete k vodítku, nebo opasku. Pak vás nemůže nic zaskočit… Vybrat můžete i ekologickou variantu – pytlíčky jsou v přírodě rozložitelné a nemusíte mít černé svědomí, že jste kdesi na venkově nepotkali odpadkový koš.

5. Aplikace pro zábavné venčení

Máte chytrý telefon? Vyzkoušejte mobilní aplikaci Brit Po stopě, jejímž prostřednictvím můžete hledat nové přátele mezi pejskaři, sdílet své „navenčené“ kilometry, fotky a videa. Navíc vám poradí při výcviku vašeho pejska. Společně si tak užijete další legraci navíc.

6. Vysoká koncentrace milovníků domácích mazlíčků

Pomocí aplikace jste se už s ostatními pejskaři seznámili, ale jejím prostřednictvím můžete najít i blízké cvičáky. Že je to místo jen pro ty, kteří chtějí se svým mazlíkem soutěžit a získávat tituly? Ale vůbec ne. Jejich hlavním cílem je být místem, kde se mohou sejít milovníci psů, dopřát si navzájem dostatek pohybu, trochu té disciplíny a užít si zábavu. Zjistíte, že přátelské prostředí na cvičáku je závislost i pro vás samotné.

Ať už se vydáte na cvičák, nebo s dalšími pejskaři na blízkou louku, vezměte s sebou oblíbené psí hračky.

7. Hračky nejsou jen na doma

Ať už se vydáte na cvičák, nebo s dalšími pejskaři na blízkou louku, vezměte s sebou oblíbené psí hračky. Ano, můžete spoléhat na to, že se v blízkosti budou válet nějaké „aportem testované“ klacky, ale vlastní míček, nebo tahadlo je pro psa dvojitou radostí.

8. Zkuste to i jinde

Ne vždycky má člověk čas na dlouhou procházku, nebo dokonce na objevování nových končin. Ale jednou za čas vašeho psího miláčka potěší nové vůně a místa k prohledávání. Ostatně i pro vás to bude příjemný relax, vyšlápnout si nové cesty.

9. Venčete pro charitu

Sice nebudete moci vzít svého čtyřnohého parťáka s sebou, ale za dobrý skutek ta procházka stojí. Zajděte někdy vyvenčit pejsky z blízkého útulku. To přemáhání za rozdanou radost stojí! Nějaké pejsky vezmete na výlet a těm ostatním v uvozovkách přispějete na krmení, protože když v útulku nejsou dobrovolníci na venčení, jsou placeni brigádně.

10. Zjistěte, kam se psem ve vašem okolí

Češi jsou velcí pejskaři a reagují na to už i veřejné podniky. Není tak problém vzít psa do restaurace, na koupaliště, nebo dokonce do kina. Neomezujte se tím, že na vás čtyřnohý parťák čeká doma, a potřebuje vyvenčit. Vezměte ho s sebou a spojte příjemné s užitečným!

Kam dál: 

Praha zastavila přípravu kontroverzní vyhlášky o pohybu psů

Hry na doma aneb když je venku pod psa

Svoboda jednoho...

Socializační procházky s dobrmany

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...