Množírna psů

Publikováno: 20.3.2015
Autor: Depozitum Beruška
Foto: Depozitum Beruška

V noci 30.1.2015 jsme s Nikou přivezli 21 malých pejsků, kteří jsou velmi zanedbaní, špinaví, smradlaví, neočkovaní, neodčervení, zablešení a mají svrab. Přivezli jsme 18 feneček a 3 pejsky. Byli umístěni do karantény a byl jim aplikován Stronghold na svrab. Po pár dnech jsme je začali koupat a zjišťovat jejich celkový zdravotní stav. Někteří mají neléčené záněty v uších a jedna fenečka má velmi ošklivá očička. Postupně budeme všechny kastrovat a po kastraci budou k adopci.

Depozitum Beruška - přijatí zanedbaní pejsci 

Všichni jsou na tom velmi špatně, jsou vyděšení, nesocializovaní a bojácní. Někteří jsou vyhublí až na kost a mají špatné zuby. Byli drženi ve velmi špatných hygienických podmínkách, ve tmě a chladu bez možnosti denního světla nebo sluníčka. Žili ve svých výkalech a jídlo dostávali sporadicky. Většinou se najedli jen ti nejsilnější. Slabší se k jídlu buď nedostali nebo snědli jen malinko. Bohužel ale ti slabí pak většinou umírali hladem nebo na velká zranění po bojích o krmení.Takový osud by zřejmě čekal i Bábinu, Xanty, Ketty, Lexie a Tracy. Ti byli nejvíce vyhublé. Nikdo neřešil jejich zdravotní stav, nikdo se o ně nezajímal. Pouze v době, kdy fena měla štěňata dostávala více jídla, ale o nějaké lepší péči se mluvit nedá. Tohle majitelé množíren vůbec neřeší. Nemají vůbec žádný vztah ke svým psům a je jim jedno co se s nimi děje. Zajímá je jen výdělek ze štěňat a hlavně to, aby náklady byli co nejnižší. Proto neočkují,neodčervují,neodblešují …. A štěňata prodávají ve velmi nízkém věku, aby náklad na krmení byl co nejnižší.

 Depozitum Beruška - přijatí zanedbaní pejsci - ti slabší se k jídlu většinou nedostali, byli vyhublí na kost

Všichni se velmi bojí, mají strach z doteku, natažené ruky a i když nás vidí, že se jich chceme dotknout, přesto se hodně lekají a snaží se panicky utéci. Nevědí co je to pohlazení, pomazlení a něžné zacházení. Nic z toho nikdy nepoznali. Pamlsky vůbec neznají a nevědí k čemu to je. Když postupně opouštěli karanténu, byli velmi překvapení, že mohou běhat volně po velké zahradě a nic je neomezuje. Po bytě také běhají na volno a velmi si to užívají. Někteří začali běhat ihned, ale jiní jsou obezřetnější a z pelíšků vylézají velmi pomalu a opatrně. No, teprve teď poznávají, že existuje prostor větší než jejich klec nebo kotec. Také až teď poznávají co je to něžné zacházení, pohlazení, pomazlení … pamlsek …..

Všechny množírny mají jedno společné a to jsou velmi špatné hygienické podmínky, bezcitnost ke psům, špatné krmení i zacházení, žádná veterinární péče. Psi z těchto podmínek mají také jedno společné a to, že všichni jsou ve velmi špatném psychickém i fyzickém stavu. Jsou zanedbaní, hubení, mají svrab, blechy a vnitřní červy .Často mají záněty uší a očí, které jsou neléčené. Velmi se bojí lidí a všeho nového, neznají pohlazení ani pěkné zacházení,nevědí co je to pamlsek ani co jsou to hračky. Prostě neznají nic z toho,co znají milovaní psi. Oni znají pouze bití, křik, ponuré prostředí a boj o krmení. Z takovýchto podmínek pocházejí většinou psi bez PP.

Depozitum Beruška: Všechny množírny mají jedno společné a to jsou velmi špatné hygienické podmínky, bezcitnost ke psům, špatné krmení i zacházení, žádná veterinární péče

U nás se pak snažíme všem těmto pejskům ukázat, že lidi umějí být hodní, že pohlazení je velmi příjemné a krásné, že pamlsky jsou moc dobré a že lidská náruč skýtá bezpečí a něhu. Učíme je, jak mají žít bez strachu v přítomnosti člověka a jak si užívat běžného života.

Depozitum Beruška: U nás se pak snažíme všem těmto pejskům ukázat, že lidi umějí být hodní.
Proto Vás moc prosím, nekupujte pejsky na trzích, u benzínových pump nebo někde na parkovištích. Vždy chtějte vidět maminku štěňat a prostředí ze kterého štěňátko pochází. A pokud nechcete štěně s PP, podívejte se na nabídku všech útulků, depozit, azylů ….. Určitě v některém z nich najdete pejska,k terý na Vás netrpělivě čeká a vyhlíží Vás mezi mřížemi. Najdete skvělého kamaráda a hlavně pomůžete, zachráníte a zlepšíte život jednomu pejskovi. Jemu ten život změníte od základu a věřte, že to za to stojí.

( Zatím schválně neuvádím odkud pejsci jsou, vše se řeší …. )

Všem lidem s laskavým srdcem: Nabídněte milující domov některému z pejsků této množírny.

Jedná se o prvních 13 pejsků, pak následují další pejsci z našeho depozita, kteří jsou také k adopci. Zájemci prosím volejte na 608 480 646 nebo pište na depozitumberuska@seznam.cz.

 

 

Kam dál: 

Valentýn - konec života na řetězu

Falešné sbírky

Stop „množírnám“?

Senioři v útulcích

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...