Maxův boj o druhou šanci

Publikováno: 6.2.2015
Autor: PesWeb
Foto: Archiv PesWeb, Tety v akci

Maxík je zhruba roční psí kluk. Přestože na tomto světě není tak dlouho, stačil si zažít asi ty nejhorší chvíle. Život se s ním nemazlil, ale věříme, že tomu je již konec. Byl odebrán původnímu majiteli jako vyhublé, postižené a zlomené zvíře. Je až neuvěřitelné, že takto zničený pes má stále ohromnou chuť do života a zároveň necítí vůči člověku žádnou zášť.

Maxík pravděpodobně v minulosti utrpěl velmi ošklivé zranění zad většího rozsahu, toto dokazují snímky z RTG vyšetření jeho páteře. Ošetřující lékař se domnívá, že zranění bylo způsobeno silným úderem tyčí do zad. Páteř je poškozená a bohužel tento stav bezprostředně po úrazu nikdo neřešil. Neumíme si ani představit, jak moc bylo takové zranění bolestivé. Maxík neudrží bez menších „nehod“ moč ani stolici, má chronický zánět močových cest a špatně chodí na zadní nohy, ale i přesto má obrovskou chuť do života.

Pro Maxe byla zajištěna dočasná péče u jedné z Tet v akci, kde pomalu začal sílit a čekal, co bude dál. Při pravidelné stravě se začalo pomalu lepšit i jeho zažívání a vyprazdňování. Posledních pár dní ale jeho stav stagnoval a tak byl Maxík objednán na celkové vyšetření na kliniku Jaggy v Praze k MVDr. Petrovi Šrenkovi.

2. února 2015 absolvoval Maxík vyšetření, při kterém byl stanoven následný plán jeho léčby. Vzhledem k tomu, že zranění páteře je již dávnou záležitostí, aktuálně nehrozí další pohyb obratlů, chůze se lepší, toto zranění již nebude řešeno - což doporučuje veterinární lékař. Maxík se bude snažit, aby mu pořádně zesílily zadní nohy. Již nyní je při chůzi viditelný posun k lepšímu. Maxíkovi byla nasazena veterinární dieta, která zajistí, že stolice bude stabilní a ideální k možnosti funkce svěrače, který stále ještě do jisté míry funguje. Pravidelná a neměnná strava by měla do budoucna funkci svěrače ještě zlepšit. Prozatím bude po dobu jednoho měsíce probíhat 3x denně masáž močového měchýře – mechanické vyprázdnění. To zajistí, že při přeléčení chronického zánětu antibiotiky se nadále nebudou v nedostatečně vyprázdněném měchýři množit bakterie, které zánět zapříčiňují. Maxík bude muset podstoupit plastiku penisu a při té  příležitosti bude i vykastrován. Za 14dní jej čeká kontrola a stanovení termínu operace.

Protože venkovní, ač zateplený kotec, není v tuto chvíli pro Maxe vhodným umístěním, dočasně se ho ujala velice obětavá paní Linda, která zajistila Maxíkovi vyšetření na klinice. Do kontrolního vyšetření bude Maxík spolu s paní Lindou a její fenečkou Terezkou na chalupě, kde bude mít péči, kterou momentálně potřebuje.

Toto řešení bohužel není dlouhodobé a tak je třeba Maxíkovi najít umístění do dočasné péče, v nejlepším případě rovnou milující domov.

Maxík miluje fenečky, takže ideálním kamarádem by byl i do rodiny, kde již psí holčička je. Je to naprosto přátelský a oddaný pes. S radostí vítá každého nového člověka, který o něj projeví zájem, a je šťastný, když může s někým být.

Maxíkovi můžete na operaci, následnou pooperační léčbu (odhad 12 000,-Kč) a veterinární dietu (Eukanuba VD Dog Dermatosis - 1200,-Kč/měsíc) přispět na transparentní účet Nadačního fondu Psí Naděje - 2800485041/2010, variabilní symbol 140001. Stránku sbírky naleznete zde.

Velice děkujeme všem, kteří Maxíkovi pomůžou na cestě za novým životem.

Vaše Tety v akci a tým PesWeb 

http://tetyvakci.cz

Kam dál: 

Inzerce plná skrytého psího utrpení

Falešné sbírky

Stop „množírnám“?

Senioři v útulcích

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...