Nosework

Publikováno: 29.11.2018
Autor: Kristýna Dostálková
Foto: -

Anotace a popis

UKÁZKA KNIHY

PRO KOHO JE NOSEWORK?

PRO KAŽDÉHO!

Stačí mít chuť zkusit něco nového.

Obrovskou výhodou noseworku je, že je vhodný pro všechny psy a v případě vhodného nácviku všechny psy ohromně baví.

S noseworkem často začínají lidé, kteří mají psa staršího a kvůli věku či zdravotnímu stavu se s ním nemohou věnovat jiným sportům. Nosework je ale často natolik pohltí, že do něj zapojí i své zdravé a mladé svěřence.

https://plotknihy.cz/cs/nosework

........................................................................................................................

Nosework bychom mohli doslovně přeložit jako “práci nosem”. Jedná se o poměrně novější sport, který staví na jednom z nejlépe rozvinutých psích smyslů - čichu. Čichem se psi, malí i velcí, řídí odjakživa. K orientaci ho používají už novorozená ještě slepá štěňátka. Čich psi používají pořád, nosework s pejskem můžete klidně “hrát” i doma. Jde o sestavení překážkové dráhy, na konci které bude v některé z překážek ukryta odměna, například v nějaké nádobce. Pro malé psíky je tento sport výborný zejména na posílení důvěry. V nových situacích některá malá plemena reagují s nejistotou a strachem. Vyčmuchání odměny několikrát za hru jim umožňuje zažít úspěch často a snadno, nehledě na fyzické schopnosti. To je něco, co malí pejsci potřebují stejně jako ti velcí.

/pozn. PesWeb - zdroj: https://www.pesweb.cz/cz/3126.psi-sporty-vhodne-pro-mala-psi-plemena/

Kam dál: 

Neštěkej a jez!

Člověk a pes

Zloděj psů

Péče o psího sportovce

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...