TANEC PRO SMUTNÉ TLAPKY – malá akce s velkým srdcem

Publikováno: 23.11.2018
Autor: Tanec pro smutné tlapky
Foto: Archiv Tanec pro smutné tlapky

Stalo se to před pěti lety. Jeden nápad a dvě houževnaté nadšené duše. Promícháte-li takové ingredience, vznikají opravdové pochoutky! Šestý ročník jedné takové pochoutky se bude servírovat již tuto sobotu u Kladna, nejen všem milovníkům chlupatých čtyřnožců, kteří rádi pomohou posmutnělým tlapičkám, zároveň se pobaví a uvidí něco nového.

V roce 2013 napadlo dvě tanečnice skupiny Lavyaana, Lucku Vimerovou a Janičku Veselou, splnit si svůj sen a tím, co milují, pomoci těm, které milují a pomoc potřebují. Tehdy uspořádaly první tanečně-charitativní akci komornějšího charakteru v Hřebči u Kladna. A nebyla poslední. Již po šesté tak pro vás letos připravují, spolu s Pavlínkou Frýdovou, akci s názvem Tanec pro smutné tlapky. Myšlenka akce byla, je a i nadále bude jasná: pomoci opuštěným a potřebným tlapičkám. Každý útulek ví, jak těžké je zabezpečit dostatek krmení, výbavy a lékařské péče pro všechny svěřence. Každý rok si proto tanečnice vybírají organizaci, pro kterou akci uspořádají a za veškeré vybrané peníze pak, po vzájemné domluvě, pro útulek nakoupí to nejpotřebnější.

Pořadatelka akce Lucka se svěřila: „Vždy 100% peněz, které vyděláme, utratíme za konkrétní věci, co vybraný útulek potřebuje, popřípadě uhradíme konkrétní faktury od veterináře. Abychom se vyhnuly obavám z případného zneužití peněz, nikdy neposíláme útulkům peníze přímo. Pokaždé také v rámci akce pořádáme sbírku předmětů, které jsou v útulku potřeba.“

Možnost přispět na pejsky na akci je široká. Od koupě vstupenek na taneční show, přes zakoupení tomboly až po skupinou Lavyaana ručně vyrobených předmětů, jako jsou perníčky, vánoční ozdoby, hrníčky (vše na téma psí tlapky). Veškerý výdělek jde pak bez odečítání režijních a jiných nákladů přímo na pomyslný šek pro zaplacení nákupního košíku vybraného útulku.

A na co se mohou diváci těšit? Každý rok je pro ně připravený asi tří hodinový bohatý program, nabitý barevným a různorodým tancem předních českých orientálních tanečnic, prokládaný ukázkami dalších tanečních stylů, jako je aerobic, flamenco či mažoretky. Svým chlupatým kamarádům pomáhají i veselé tlapky, které měly v životě více štěstí – na akci můžete vidět i vystoupení dogdancingu. Všichni vystupující, kteří se sjíždí z celé republiky, na akci vystupují plně na vlastní náklady, bez nároku na honorář či jakékoli náhrady za dopravu či pobyt.

Letošní ročník Tance pro smutné tlapky se bude konat v sobotu 24.11.2018 od 17 hodin v sále Dělnického domu v Kamenných Žehrovicích u Kladna. Veškerý výdělek poputuje na nákup léků a antiparazitik pro spolek ForDogs z.s., který nedostává žádné dotace z obecní pokladny. Letos se bude na akci dále vybírat materiál pro útulek v podobě úklidových prostředků, dek či prošlých autolékárniček. Podrobnější informace k letošnímu ročníku můžete nalézt na stránkách www.lavyaana.cz v sekci Tanec pro smutné tlapky.

Máte čas a chuť podílet se na dobré věci? Udělejte doma úklid - poberte pár starých dek a prošlou lékárničku a přijeďte se pobavit na krásnou taneční akci. Smutné tlapky si svůj osud nezaslouží. Pojďme jim společně pomoci k veselejší budoucnosti!

Kam dál: 

Příběhy statečných

Sbírka pro psí seniory - vyhodnocení a další adopční výzva

1. Plyšový útulek ve spolupráci s hasiči pomáhá útulkům

Nadační fond podporuje adopci psích seniorů. Kvůli náročnější péči často dožívají v útulcích

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...