Den pro zvíře 2018

Publikováno: 20.9.2018
Autor: Miroslava Josefíková
Foto: Vendula Včeláková, Pavel Hurecký

Poslední prázdninovou sobotu 1. září 2018 se v lesoparku Litavka v Příbrami konal 2. ročník charitativní akce na podporu zvířecích útulků a spolků s názvem Den pro zvíře. Akce se konala za finanční podpory a pod záštitou města Příbram.

Na Dni pro zvíře se představily jednotlivé spolky a útulky z Příbrami a okolí pečující o opuštěná zvířata. Během prezentace se návštěvníci mohli dozvědět novinky z jednotlivých útulků a byla také představena zvířátka, která jsou aktuálně nabízena k adopci.

Součástí programu byl už tradiční běh lesoparkem, který byl letos obohacen o pět úkolů, které měli běžci na trase splnit. Na startu se spolu s účastníky běhu objevil herec Lukáš Langmajer, který stejně jako loni, běžel se svým pejskem Škubánkem.

Akci svou účastí a milým rozhovorem podpořila také herečka příbramského divadla Anna Fixová.

Po celou dobu konání Dne pro zvíře bylo v lesoparku živo. Lidé si mohli poslechnout přenášky o tom, jak odhalit bolest u psajak mu poskytnout první pomoc, jak komunikovat se zvířaty, co je to canisterapie nebo, jak funguje chovatelská stanice. Své taneční umění předvedl mezi kapkami deště pejsek Bazzi se svou majitelkou Tersi. Velký úspěch sklidily policejní psovodky z Kladna, které předvedly ukázky obran a poslušnosti policejních psů. Závěr akce patřil vyhlášení výsledků soutěže Pes Příbrami 2018.

I přes nepřízeň počasí a celodenní déšť dorazila na akci spousta lidí, aby podpořili pejsky a kočičky bez domova. Celkový výtěžek z akce činí 14 876 Kč a bude rozdělen mezi Spolek pro kočku z Příbrami, spolek Srdeční záležitosti z Hutě u Dobříše a psí útulky z Lazce, DobříšeBorovna.

Velmi děkujeme všem účastníkům, sponzorům, partnerům a především návštěvníkům za projevenou přízeň a těšíme se na viděnou opět příští rok, tentokrát už snad s lepším počasím.

Další informace o akci, poskytnutých finančních prostředcích najdete zde v naší události ;) 

Mirka Josefíková a Lucie Šafránková
organizátorky

Kam dál: 

Kampaň MŮŽE SE TO STÁT I VÁM

Státní veterinární správa spouští druhý ročník projektů „Máme rádi zvířata“

PSÍ DEN aneb 8. TÁBORSKÁ VOŘÍŠKIÁDA a UMÍSŤOVACÍ VÝSTAVA psů z útulků

Jak na množírny psů? Podle MVDr. Jiřího Žáka.

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...