Andělská Ševa čeká na svého Pána dokonalého

Publikováno: 1.3.2017
Autor: Gabriela Jägerová
Foto: Mi Chie

Křehoučká holčička, co zvedala čumáček vzhůru, když cítila tlukot mého srdce. Trýzněné děvčátko zavřené v kleci... na co asi čekala? Až uplyne další den? Až někoho uvidí? Snad na to...až umře? Všechno bylo tak nekonečné. Tělíčko ji bolelo, celá hořela, smažila se doslova ve své vlastní kůži a nikdo ji nepomohl. Po nějakém čase přestala vidět i do té uličky, kterou procházeli lidé, ti, kteří jí ublížili, někde tam v dálce. Neviděla přes špínu, hnis a vlastní slzy. Hladová, opuštěná a zoufalá usínala každý den. Ve tmě, ale hvězdy viděla a když se jí poštěstilo a viděla jednu maličkou padat, přála si už nikdy neusínat sama... jen tak málo, maličko chtěla....

Ševa - fenka německého ovčáka hledá nový domov.

Stačilo si jen správně přát a jednoho dne ráno tou uličkou, která se neustále vzdalovala, přišel někdo, kdo z pekla vodí zpět na zem. Z pekla, které ji zabíjelo. Když jsme přijeli "domů" pošeptala jsem jí do ouška: "Vítej v novém světě!"

Ševa byla přijata do útulku na výzvu MěÚ ve Stříbře. Oficiálně byla odebraná po podezření z týrání. Majitel nepostihnut. Z místa jsem odvezla další dva psíky (oba v nových rodinách). Ševa je poklad, který si hýčkáme a zatím se nenašel nikdo dost dokonalý, komu bychom ji mohli svěřit.

Neznám slovo nejde a na fotografiích můžete vidět, že i letité jizvy se zahojily a Ševinka už není ta křehoučká holčička ze začátku příběhu. Je to dáma, osobnost, dokonalost sama.  Ševy léčba stála něco přes sedm tisíc korun, ale to jsou jen peníze - ty má přece každý. Dobré srdce nemá jen tak někdo. Její péči měla se mnou denně na starost kolegyně Jana a kolega Vláďa - a nás stála mnoho hodin mazání, balzamování, koupání, venčení, líbání a opečovávání. Byla v péči dvou veterinářů a ani jeden nevěřil, že jizvy zarostou. Tak koukejte...jak léčí láska.... :-)

Ševa - fenka německého ovčáka hledá nový domov.


Obrovské trápení...dny, které nikdy nekončily. Dny, kdy odpočítávala minuty a hodiny, jen aby to utrpení bylo pryč. Díky všímavosti lidí se byl podívat velitel Městské policie ze Stříbra - pan Jiří Sigmund na psy, které měla chovatelka zavřené v kotci. Psi měli dle jeho slov stát do půl nohou ve výkalech, bez boudy a vzhledově byli ve špatném stavu. Byla zde provedena kontrola a majitelé sjednali nápravu. Tři psi nově bydleli tedy v kotci. Stáhli desky páskami, a mají zde alespoň závětří - nic zatepleného, izolovaného. V rozích "boudy" jsou díry, jak na sebe desky nepřiléhají. Podestláno měli slámou. Měli vodu a misky na jídlo. Majitelé měli naši návštěvu nahlášenou, protože předem podepsali dokument, ve kterém se dobrovolně psa vzdávají a svěřují jej do péče Psího útulku U Šmudliny.

Ševa - fenka německého ovčáka hledá nový domov.

Za asistence Městské policie Stříbro a na žádost Životního prostředí Stříbro byla odebraná jedenáctiletá fenka německého ovčáka. Dostala jméno Ševa. Fenka měla hnisavý zánět v očích, neslyší, měla přerostlé drápy, svrab a demodex. Na několika místech byla úplně od krve a pokožku měla strašně vařící. Bylo ji provedeno celkové vyšetření, které ukázalo na to, že jde o zdravého pejska – alespoň, co se orgánů a životních funkcí týče. Takže kdyby majitelé nezanedbali kožní choroby, bylo by vše hned lepší a Ševa by nemusela trpět. Pes neumí fňukat jako člověk a s každým bebíčkem si dojít k doktorovi. Od toho má svého pána, který jí ale nepomohl.

Ševa - fenka německého ovčáka hledá nový domov.

Ševa je velice milá, klidná, přítulná, čistotná, rozumná,..prostě velký andílek. Jsme tři, kteří ji máme na starosti a neustále se hádáme, kdo ji půjde vyvenčit - to jsme tu ještě neměli - je tak božská, že s ní chceme být neustále. Ona je tak úžasná - k dokonalosti ji chyběl jen ten chlup :-) A to jsme už dotáhli do konce. Veterináři nám říkali, že jí kůže nikdy nezaroste, že má jizvy v jizvách. My jsme jejich slovům nevěřili – a teď ji musíme kartáčovat hustým hřebenem a na ocase se jí delají kudrliny :)

Teď už chybí jen ta rodina…. najde se někdo dost dokonalý pro naší andělskou Ševu?

Ševa - fenka německého ovčáka hledá nový domov.

Dovolte mi, abych vám všem představila naprostý unikát našeho útulku - princeznu Ševu. Je klidná, hodná, prdelkoidní, mazlící, líbací, žebrací, .. tato dámička nemá zkrátka žádná negativa. Má jemňoučkou srst, jasné oči, ladný běh, lechtavý hlas, a když vám běží naproti...line se za ní jakási zář. Zář andělská. Bydlí ve vnitřním kotci, nic neničí a má hygienické návyky. Proto očekává nějakého páníčka nebo paničku s Dormeo matrací a pletenou dekou. Je to skvělá pomocnice u vaření, koukání na zprávy, přikládání do kotle, nebo špacírování po venku. Je přizpůsobivá, úžasná, báječná, božská. Se psy si hraje jako štěně, kočkám jistě neublíží. Miluje všechny a všechno. V autě jezdí, jako by sama měla průkazku - jen nedosáhne na pedály. Tak honem, volejte! O Ševu bude boj!

Ševa má svojí kartu i zde na PesWebu

Poznámka ke zdrav. stavu: Špatně slyší, přesto chodí na volno a poslouchá na slovo, páníčka si hlídá.  V útulku je od října 2016. S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkovaná kombinovanou vakcinou, odčervena, Stronghold proti cizopasníkům)

Psí útulek U Šmudliny, Gabriela Jägerová, Telefon: 724 583 768, Mail: psiutulekusmudliny@seznam.cz 

Kam dál: 

Něco na té Marry je - nechybí jedna úžasná psí duše doma právě Vám?

Lojzík aneb jak z hromádky neštěstí se stal výborný psí společník, stále však bez domova 

O chrochtavém Dredíkovi - pravdivá pohádka bez konce

Roman touží po domově a čeká na něj v Naději pro čtyři packy. Dáte mu šanci?

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...