Jak vybrat podzimní a zimní psí výbavu

Publikováno: 6.10.2021
Autor: Mazlíčci v pohybu
Foto: Archiv Mazlíčci v pohybu, archiv PesWeb

Léto je za námi a my i naši psí chlupáči se budeme muset opět navyknout deštivému, zamračenému a následně i mrznoucímu období. Tomu musíme přizpůsobit také výbavu našich čtyřnohých kamarádů. Přinášíme vám pár tipů, co by nemělo vašemu pejskovi v podzimní a zimní výbavě chybět.

Reflexní prvky

Ráno tma, večer tma. To platí přesně o podzimních a zimních měsících, kdy se den stále zkracuje a tma nastupuje velice brzy. A kdy venčíme svého psího kamaráda? Právě v tyto hodiny. Nejlepší službu svému pejskovi uděláte, pokud mu pořídíte jeden ze světelných a reflexních prvků. Pro tento účel může posloužit svítivý obojek. Většina z nich jde opětovně dobít a váš pejsek bude ve tmě pro případná auta, cyklisty, ale i další chodce s pejsky viditelný. Stejně tak existují oblečky, které v sobě reflexní prvky mají už zapracované.

Oblečení do nepříznivého počasí

Chlad a sychravé počasí se pod kůži dostane nám i pejskům. Proto, zvláště u malých drobných nebo krátkosrstých pejsků, je s příchodem podzimu na čase přemýšlet o speciálním oblečení pro tyto chladné měsíce.

Oblečení volíme zejména tehdy, když víme, že během procházky budeme dělat zastávky a budeme venku delší dobu. Jako ideálním oblečkem se jeví ten, který bude lehký, teplý a kvalitního střihu. Při výběru určitě myslete na to, aby byl nepromokavý a snadno se vašemu pejskovi oblékal.

S procházkami a venčením v zimě můžete u citlivých pejsků přemýšlet i nad botičkami pro ně. Jejich hlavní výhodou je, že chrání před prosolenými chodníky. Je však mnoho pejsků, které botičky nesnesou, u nich je pak důležité, po každé procházce packy umýt a usušit.

Vitamíny a úprava stravy

Oblečení do nepříznivého počasí a reflexní prvky jsou základ. Ale existují i další vychytávky, jak s pejskem přečkat zimu bez úhony. Jedním z nich je úprava jídelníčku a stravy. Tady je určitě fajn, když přidáte do jeho jídelníčku více vitamínu a minerálů a podpoříte tak jeho imunitu. V tomto případě je dobré sáhnout po vitamínech na podporu činnosti kardiovaskulárního systému, a které obsahují nezbytné vitamíny. Toto se týká pejsků, kteří žijí doma nebo na zahradě. Pro sportovní chlupáče je pak na místě zvýšit příjem kalorií, aby si mohli udržet svou tělesnou teplotu a energii. Ty rozpoznáte tak, že je na obalu označení sport, energy nebo endurance.

Sponzorem blogu Mazlíčci v pohybu je značka Brit, výrobce krmiv a pamlsků pro vaše čtyřnohé parťáky. Brit dále podporuje centrum Helppes pro výcvik asistenčních pejsků, canisterapeutickou organizaci Aura Canis, různé mezinárodní výstavy psů a koček pořádané v České republice, sportovní kynologii a další psí sporty. Web: www.krmivo-brit.cz

Kam dál: 

Devět lidí s postižením si převzalo psí parťáky z organizace Helppes

Fenka z útulku dostala šanci a sbírá v agility jednu cenu za druhou

Zvíře není dětská hračka, zapomínají rodiče. Jak předcházet krizovým situacím?

Hersenwerk v přírodě

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...