Aukce a bazárky aneb jak lze udělat radost na všech stranách ;)

Publikováno: 19.2.2019
Autor: PesWeb
Foto: Archiv PesWeb

Soukromé útulky a depozita se často potýkají se situacemi, kdy je nutné řešit akutní potřeby v případě nenadálých výdajů nejčastěji za veterinární zákroky – operace, náročné léčby, atd. a protože financování soukromých spolků je záležitost veskrze „soukromá“, nebývá peněz nazbyt.

Velmi oblíbenou formou získávání finančních prostředků jsou charitativní aukce a bazárky.

Charitativní aukce dokáží udělat radost na všech stranách. Na straně jedné je dobrý pocit z toho, že něco, co už nepotřebujete, udělá radost někomu jinému a ještě díky dražbě pomůže těm, kteří to potřebují. Na straně druhé je radost z vydražených předmětů a bonusem je opět pomoc opuštěným zvířatům. O pocitu vítězství, když se podaří vytouženou věc vydražit, nemluvě ;)

Užitečnou facebookovou stránkou je stránka “Charitativní obchůdky, bazárky, aukce na podporu útulků“, kde najdete již zmiňované aukce a bazárky - www.facebook.com/charitativniobchudky

Charitativní aukce

Aktuálně probíhá například Aukce Nadačního fondu Psí Naděje - akutní potřeby pro psy v nouzi - výtěžek z této aukce bude použit na akutní potřeby, kterými jsou například právě již zmiňované nákladné veterinární zákroky.

Komunita BULLSHELP.eu aktuálně pomáhá svou aukcí psům typu bull, kteří hledají domov v našich útulcích - https://www.facebook.com/pg/BULLSHELP.eu Vedle inzerování nabídky, těchto povětšinou obtížněji umístitelných psů, pomáhá díky aukcím i s finančními náklady.

Charitativní bazárky

Charitativní bazárky fungují jako okamžitý prodej. Výhodou je, že nikam nemusíte, předměty si vyberete přímo v albu a sjednáte koupi. Finance útulek může pak ihned průběžně používat a bazárek funguje nepřetržitě.

Jedním z nich je například bazárek spolku Srdeční záležitosti a najdete v něm spoustu zajímavých předmětů - https://www.facebook.com/pg/srdecni.zalezitosti/photos

Ať už se rozhodnete pomoci věnováním předmětů do aukce či bazárku nebo jejich koupí, pomůžete tím pokrýt potřeby, na které mnohdy spolky a útulky hledají obtížně finance. Odměnou a připomínkou zůstane vydražený předmět či pohled do očí zachráněné zvířecí duše.

Kam dál: 

Aukce Nadačního fondu Psí Naděje

Pomůže zvýšení trestů za týrání zvířat?

Boj proti množírnám psů neustává!

SVS odhalila na Vysočině přes 200 týraných psů chovaných ve zcela nevhodných podmínkách

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...