Sagar už si dávno nepamatuje, co znamená Domov. Dlouhých šest let života tráví za zdmi útulku.

Publikováno: 14.2.2019
Autor: Městský útulek pro opuštěná zvířata Třebíč
Foto: Archiv Městský útulek pro opuštěná zvířata Třebíč

Ahoj! Jmenuji se Sagar a v třebíčském útulku čekám už skoro šest let na někoho, kdo by se mě ujal. Jsem tady od svého jednoho roku. Je pravda, že za takovou dobu to už tady beru jako svůj domov, ale radši bych lítal někde po zahradě a hlídal páníčkovi dům, než přijde z práce.

Každý se poohlíží po štěňátku, nebo malém psovi, no je pravda, že jsem úplný opak - velký, černý, zdatný a silný pes, který za mřížemi pouští hrůzu, ovšem to vám jen říkám, že chci jít ven, dovádět s vámi a nechat se podrbat. Jsem sice trochu "mamlásek", co si kolikrát neuvědomuje svoji velikost a váhu, ale to je mou štěněcí duší, která si chce neustále jenom hrát.

Pravda, trocha výcviku by mi neuškodila. Jak už jste mohli poznat, tak miluju lidi, rád bych šel i k rodině s většími dětmi, které už ví, jak se k psovi správně chovat. Přece jen jsem kus psa a ty malé bych mohl nechtěně povalit a způsobit jim zranění. Avšak správní "psí" lidé ví, že se děti nemají nechávat o samotě se psem.

Jinak abych se vrátil k mému pobytu v útulku... Tety, co se o mě starají říkají, že jsem jejich vychovatel štěňátek. Učím je, jak se má správný pes chovat k ostatním psím kamarádům, i když se mi někteří dospělí moc nelíbí, hlavně ti, kteří jsou trochu agresoři, ale fenky mám moc rád. No a k ostatním zvířatům vážně nevím, jak bych se zachoval, nikdy jsem se s nimi nesetkal, tak je možné, že byste měli každý den na oběd slepičí polívku, nebo svíčkovou z králíka, ale možná taky ne. Však vše se ještě můžu naučit!

Jinak jsem bez blech, tety mě pravidelně odčervují a nechávají očkovat. Mám je moc rád! I když mám půl života za sebou a ještě plno let před sebou, rád bych se dočkal toho správného domova...

Váš Sagar.

Sagar má svou kartu i zde na PesWebu

Městský útulek pro opuštěná zvířata Třebíč
www.policietrebic.unas.cz/page47.html
Vedoucí útulku: Tomáš Zacha: tel.: 734 234 927
Ošetřovatelka, personál útulku: tel.: 734 234 926
www.facebook.com/trebicskyutulek