Zanedbaná péče o dentální hygienu psa se může prodražit

Publikováno: 26.2.2018
Autor: Lidka Worbisová
Foto: archív Aktivní zvíře

Věnujete pozornost péči o ústní dutinu vašeho psa? Pokud o tom slyšíte poprvé, není to nic neobvyklého, ale raději zbystřete. Později by vás to mohlo stát mnoho peněz za náročnou léčbu.

Stačí, když vám v hlavě zabliká červené světélko ve chvíli, kdy z úst psa ucítíte zápach, změní se jeho chuť k jídlu nebo si všimnete výrazně zažloutlých zubů. Jedná se o následky hromadění zubního plaku a kamene. V zubním plaku se totiž vedle bakterií průběžně usazuje i vápník, který se mění v zubní kámen. Pokud se tak děje dlouhodobě, může to vést až k paradentóze, gingivitidě a vypadávání zubů.

Veterinář vám nejspíš doporučí čistit psovi zuby alespoň jednou denně. Jenže málokdo má dostatek času a potřebnou vytrvalost. Pohodlnější řešení nabízí speciální dentální tyčinky pro psy. Nezávislá vědecká studie potvrdila, že tyčinky úspěšně snižují usazování zubního plaku, tvorbu kamene i zápach z úst.

Oblíbené dentální tyčinky obsahují složky z mořské řasy. Přes trávící systém se výtažky z řasy dostanou do krve a začnou měnit složení slin. Další významná složka, kyselina hyaluronová, pomáhá hojení poškozených dásní. A v neposlední řadě tuhé želatinové složení nutí psy žvýkat a tím mechanicky odstraňuje zubní plak.

Tento zdravý pamlsek by měl být podáván dlouhodobě. Podle velikosti zvířete se užívá jedna až tři dentální tyčinky denně.

Kam dál: 

Barfování: zdravě, chutně a za syrova

Chcete, aby Váš pes měl zdravé zuby?

Kulhající pes, příčinou může být dysplazie kyčelního kloubu

Jak chráníme německého ovčáka před problémy s klouby

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...