Jak chráníme německého ovčáka před problémy s klouby

Publikováno: 16.12.2015
Autor: Aktivní zvíře
Foto: archiv Aktivní Zvíře

Rodina Michalova vypráví o zkušenostech s výživou vlčáka. Jak na prevenci kloubních problémů? Jaká kloubní výživa mu chutnala nejvíce?

Jak chráníme psy před kloubními problémy.Náš Andy je typický zlatočerný vlčák. Před čtyřmi lety jsme si ho přivezli jako štěňátko z chovné stanice Lonadard u Olomouce. Pořídili jsme si ho jako mazlíčka a kamaráda na důchod, ale Andíček se hned stal miláčkem celé rodiny. Teď s námi žije v Řehenicích (Babice-Dařbož), je moc hodný a když k nám přijedou děti nebo příbuzní, je radostí bez sebe.

Chodili jsme s ním na cvičák do Pyšel, hodně jsme se mu věnovali a věnujeme. Náš volný čas teď z velké části zaplňuje on. O německých ovčácích jsme si hodně načetli dopředu, pořídit si ho, to byl náš dlouholetý sen.

Bojíme se hlavně kloubních problémů

Od začátku také dbáme na jeho vývoj a zdraví. Našemu psovi se většinou daří dobře, i když už dříve prodělal zánět análních žlázek nebo nepříjemnou střevní virózu.

Velkým rizikem u německých ovčáků jsou kloubní problémy, konkrétněji dysplazie kyčelního kloubu. Andy má „papíry“, známe jeho rodiče, a ti snad žádné problémy neměli. Kloubní onemocnění se ale nedají vyloučit, na genetiku se nedá plně spoléhat a potvrdil nám to i náš pan veterinář v Říčanech.

Proto i u našeho vlčáka řešíme prevenci kloubních problémů. Už když byl štěně, dávali jsme mu kloubní výživu. Zároveň mu dopřáváme pohyb, ale nepřetěžujeme ho. A musíme zaťukat, že dosud žádné problémy s klouby nemá ani náznakem, žádné kulhání, nic takového. Také jsme mu občas dávali vitamíny Giom a další doplňky. Ne všechny chutnaly, proto jsme mu je museli maskovat do žrádla.

Tahle kloubní výživa mu chutná

Před časem nám ale pro Andyho příbuzní doporučili kloubní výživu Geloren Dog od renomovaného českého výrobce. Jsou to takové gelové tablety s vysokým podílem blahodárné kyseliny hyaluronové a dalších důležitých látek jako je chondroitin sulfát.

Reakce Andíčka předčila všechny dosavadní zkušenosti.

Když jsme mu Geloren ukázali poprvé, začal strkat hlavičku do pytlíku tak, že by všechny tablety Gelorenu nejraději rovnou spapal najednou. Krásně mu to voní :-) Museli jsme proto před ním balení rychle schovat.

Jako prevenci problémů s klouby podáváme kloubní výživu Geloren Dog

Jako prevenci problémů s klouby podáváme kloubní výživu Geloren Dog Teď mu dáváme 3 ks tablet denně jako doplněk stravy nebo jako pamlsek dle doporučeného dávkování. Andy má hezkou srst, je pořád hodně aktivní a je s ním velká legrace. Je prostě spokojený.

Má 35 kg a snažíme se s ním přiměřeně chodit na procházky, minimálně dvakrát denně, na jednu kratší a na jednu delší. Navíc je většinu dne na malé zahrádce, rád je také s námi uvnitř.

Co je vynikající, že nemá problém tuhle kloubní výživu přijímat. Andy má totiž hodně citlivý žaludek. Zatímco třeba jízda autem mu vůbec nevadí a doslova si ji užívá, když mu z potravy něco nejede, vyzvrací to nebo má průjem… Geloren Dog mu ale skvěle chutná!

My doufáme, že mu zdraví a pohoda vydrží co nejdéle. Užíváme si s naším německým ovčákem každou minutu.

Michalovi s Andym