12. ročník největší umisťovací výstavy zvířat z útulků z celé ČR SEN ZVÍŘAT 2017

Publikováno: 13.10.2017
Autor: Martina Trávníčková a Lucie Točeková
Foto: Jiří Mikoláš

Výstava se konala v neděli 10.9.2017 od 9 - 17 hodin, tradičně v Praze 9 - Vinoři, v areálu Hoffmanova dvora. Akce je organizována na podporu všem opuštěným a týraným zvířatům za účelem najít jim co nejvíce domovů a pro zúčastněné útulky, depozita a sdružení zajistit materiální pomoc pro další zvířata, která mají ve své péči. Výtěžek ze vstupného návštěvníků je určen pro nákup krmiv a chovatelských potřeb, které si útulky na konci umisťovací výstavy ihned odvezou.

Letos jsme tak mohli nakoupit krmivo za téměř 35.000 Kč a zároveň velký podíl a poděkování patří o.p.s. PESOS, který věnoval částku 40.000 Kč také na nákup krmiva.

Na umisťovací výstavě se podílí svým sponzoringem také firmy, které věnují pro zúčastněné organizace chovatelské potřeby a krmiva.

Letos to byli: TENESCO; PESOS o.p.s.; CANDY; GAVINO; NATIVIA; UNIVIT; VITAKRAFT; PET MEDIC; ALEPETS.

Jako každý rok je pro návštěvníky organizován menší doprovodný program, jelikož jsme si vědomi, že na výstavu nechodí pouze rodiny za účelem osvojit si zvíře, ale přijdou jen finančním darem a svou přízní podpořit. Letos tedy mohli návštěvníci mimo jiné vidět například práci psů Celní správy ČR, a o to zajímavější, že ukázky byly s vycvičenými psy, kteří taktéž pochází z útulků. Tanec se psem Katky Čermákové; Kouč pro komunikaci se psy Michaela Drábková; Obrany v podání Jana Rychnovského a velký dík patří záchranné veterinární službě PET MEDIC nejen za celodenní asistenci.

Žádná akce se neobejde bez povědomí veřejnosti, proto také děkujeme mediálním partnerům: Naše kočky; Svět psů; Fauna; Prima nápady; Kudy z nudy a Haf&Mňau.

Letošního ročníku se účastnilo celkem 34 organizací i těch neziskových, které podporují útulky v průběhu celého roku. Celkem bylo k umístění přivezeno 88 psů a 55 koček. Jsme zvyklí na větší počet zvířátek, která přijedou na akci hledat svůj domov, ale pravděpodobně pro nepřízeň počasí jejich ošetřovatelé celkový stav dovezených zvířat omezili. Ale i přesto se umisťovalo, a jsme rádi, za každé zvířátko, které našlo domov.

Takže z celkového počtu se umístilo 41 psů a 23 koček, což je téměř 50%!!! Navíc, jako každý rok, ještě několik zvířat našlo domov následně po akci, jak je zvykem, spousta návštěvníků se nerozhodne přímo na místě, ale následně až doma, a na psa nebo kočičku se zpětně kontaktují. Takže víme že dalších 6 zvířátek šlo ještě v nejbližších dnech domů! Pro někoho to nejsou obrovská čísla, ale s ohledem na jeden jediný den v roce je to číslo víc než nádherné!

Věříme, že i příští rok nám sponzoři ale také všichni skvělí návštěvníci zachovají svou přízeň. Byl to s vámi a se zvířátky krásně strávený den a díky všem za práci, kterou pro opuštěná zvířata děláte.

Děkujeme a již teď se na vás za rok těšíme!
Martina Trávníčková a Lucie Točeková

Domov ještě stále hledají tito psi a kočičky - Album zde 

Kam dál: 

Den pro zvíře

Státní veterinární správa připravila pro mateřské školy projekt zaměřený na péči o pohodu zvířat

Projekt Běhejme a pomáhejme útulkům

Tato fenka byla po celý život vězněna ve sklepě. Toto byla její reakce, když ji poprvé pustili z klece

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...