Tato fenka byla po celý život vězněna ve sklepě. Toto byla její reakce, když ji poprvé pustili z klece

Publikováno: 20.5.2017
Autor: humanesociety
Foto: humanesociety

V životě neviděla slunce, ani nevěděla, co je tráva. Neuměla běhat, protože nikdy neběhala...

V životě neviděla slunce, ani nevěděla, co je tráva. Neuměla běhat, protože nikdy neběhala...

"Chová se jako zvíře," nejednou si řekneme. Nebylo by to lepší nahradit "Chová se jako člověk?" Protože zvířata, ať jsou, jaká chtějí, neumí být krutá. Ano, zabijí, aby přežili, či v sebeobraně. Ale zabijí rychle a (téměř) bezbolestně. Určitě se nebudou vyžívat v týrání ostatních, jak to umí jen člověk.

Na jedné straně víme zkomponovat mistrovská díla, cestovat do vesmíru, či zkoumat tajemství mikrosvěta. Ale na druhé straně umíme způsobit nelidské utrpení. Příkladem je i maličká fenka pudlíka BB, která celý svůj život strávila v nelidských podmínkách.

Toto maličké stvoření, strávilo celý svůj život zamčené v malé kleci v suterénu mlýnu v Severní Karolíně. V září ji objevila Humane Society of the United States (HSUS). Pracovníci, kteří ji objevili, tvrdili, že BB se využívala čistě jen na množení. Pro nehumánní majitele nebyla nic víc, než zdrojem výdělku. Vrhala štěňata jedno za druhým, bez nároku na slunce, čistý vzduch, či svobodu. "Byla velmi vyhublá, vypadala jako beznadějné stvoření," tvrdí Jessica Lauginier, která bojuje proti zvířecím zločinům právě pro společnost HSUS.

Vystrašenou fenku vzali do Cabarruské veterinární kliniky, kde se jí ujala Brenda Tortoreo, která pracovala na recepci. "BB byla v rohu. Vypadala opravdu uboze. Byla na smrt vystrašená. Řekla jsem si, že si ji vezmu domů."

BB však byla pořádně vystrašená i po příchodu do nového domova. "Dala jsem ji na podlahu, začala chodit do kruhu. Chodit, ne běhat, jak to dělají ostatní psi. Myslím si, že běhat ani neuměla," dodává Brenda a při její výpovědi proběhne po zádech mráz.

"Nevěděla, co je to slunce. Neznala ani trávu, byla z ní vystrašená." Naštěstí se rozkoukala a začala běhat kolem domu a nové majitelce opravdu přirostla k srdci. Záchrana přišla v poslední chvíli.

Tento příběh má naštěstí šťastný konec. Ale kolik psů ještě trpí? Uděláme hodně, pokud si nebudeme kupovat štěňata z neověřených chovů. Pokud příště natrefíte na inzerát na internetu, zkuste pomyslet na to, co se skrývá za "neoficiálním" prodejem rozkošných štěňátek ...

I takto může vypadat matka rozkošného štěňátka, které vás zaujme v inzerátu

I takto může vypadat matka rozkošného štěňátka, které vás zaujme v inzerátu

Nezná nic než množení

Byla vyhublá až na kost, vypadala beznadějně..

Byla vyhublá až na kost, vypadala beznadějně..

Vyděšená.. 

Vyděšená..

"Tuto si vezmu domů"

"Tuto si vezmu domů"

Celý dosavadní život strávila zavřená v kleci 

Celý dosavadní život strávila zavřená v kleci.

Bála se slunce i trávy .. 

Bála se slunce i trávy ..

Neuměla běhat

Neuměla běhat.

Žila v nelidských podmínkách.. 

Žila v nelidských podmínkách..

... záchrana přišla naštěstí včas

... záchrana přišla naštěstí včas

Příběh maličkého pudlíka však otevírá prostor pro další znepokojivé otázky. Kolik psů žije v takových nelidských podmínkách? Vždyť i v Čechách nebo na Slovensku to není žádná rarita. 

Zdroj: https://www.interez.sk/tato-fenka-pudlika-stravila-v-klietke-cely-svoj-zivot-dalsi-zo-smutnych-dokazov-toho-ze-krutost-homo-sapiens-nepozna-hranice/

Kam dál: 

Projekt Běhejme a pomáhejme útulkům

Jak se fotí Max s Benem

Čtyři nebo dva měsíce? Jak dlouho ztracené zvíře patří původnímu majiteli

10+1 způsob, jak pomoci psům v nouzi

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...