Projekt Běhejme a pomáhejme útulkům

Publikováno: 3.3.2017
Autor: Petr Sokolík
Foto: Archiv projektu

Záměrem tohoto projektu je spojit sportovní a společenskou akci s přispěním na vybrané psí útulky, neziskové organizace. Akce se díky zájmu nekoná pouze v Praze, ale rozšířila se i do dalších měst v republice.

Projekt Běhejme a pomáhejme útulkům

Na začátku bylo propojení běhu a pomoci psům v útulku

S nápadem přišel Petr Sokolík, který jednoho dne napsal svým kamarádům, že by si mohli jít zaběhat do Stromovky a ať si každý vezme s sebou stokorunu, kterou pak společně předají do psího útulku, kam Petr jezdil. Na první akci přišlo 26 lidí a vybraly se 4 000 Kč, které se předaly do útulku Hněvice u Štětí.

Další impuls k pokračování přišel o rok později, kdy na TV Nova běžela reportáž o psíkovi Valentýnovi, kterého našli přivázaného na řetězu s ostrými ranami na hlavě (krumpáč). Petr vytvořil událost na Facebooku s tím, že se uspořádá finanční sbírka nejen pro tohoto pejska, ale podpoří se celý psí spolek Dejte nám šanci o.s., který pečuje prioritně o staré a handicapované psy s cílem vybudovat "PSÍ HOSPIC", kde by mohla tato zvířata důstojně a s veškerou péčí dožít. Díky obrovskému sdílení události si našlo cestu na společný běh / procházku okolo 250 lidí. Organizátoři připravili dvě tratě. Jedna byla 4 kilometrový okruh pro běžce a za nimi vyrazili na kilometrovou procházku rodiče s dětmi a pejskaři. V cíli se spočítaly vybrané peníze a účastníci byli odměněni silikonovým náramkem. S radostí byla předána částka 40 000 Kč psímu hospici.

Rok 2016

Minulé dva ročníky se povedly, a proto se organizátoři rozhodli, že budou akci organizovat každý rok a pomohou tak i jiným zvířecím azylům a útulkům.

Kromě pomoci spojené s běháním přemýšleli také nad tím, jak akci hezky a příjemně zakončit. Byla by škoda se po akci ihned rozejít domů a chtělo to nějakou zábavu.

Do fitness centra s nimi chodí Michal Malátný z Chinaski a souhlasil, že si půjde zaběhat a na konci zahraje pár písniček. Oslovili i Petru Černockou a Pavla Calltu, kteří s potěšením pozvání přijali a udělali si malou afterparty.

Projekt Běhejme a pomáhejme útulkům.

Na akci dorazilo přes 700 lidí a vybráno bylo 78 600 Kč. Částkou potěšili 3 útulky -  Dejte nám šanci o.s., Psí útulek Zelené VendolíVoříškov.cz.

Z půjčovny si vypůjčili psí kostým, se kterým se lidé fotili během akce a jako dárek za příspěvek se rozdávala klíčenka se psí tlapkou.

Projekt se tak rozrostl do akce velkých rozměrů. Petr a jeho kamarádi se rozhodli takovou akci uspořádat i pro další města a pomoci tak tamním útulkům.

Petr dodává: "Po loňské pražské akci se ozvalo mnoho lidí, že se jim akce líbila a  rádi by ji pomohli zorganizovat i ve svých městech. Vyrazili jsme proto pomáhat i mimo Prahu zvířecím organizacím, na které jsme dostali tip, a uspořádali jsme akci v Liberci (Šance zvířatům), Litoměřicích (Azyl Matýsek), Pardubicích (Tety v akci) a Plzni (Víceúčelové zařízení a útulek pro psy Borovno). Letos budou akce opět v těchto městech + se přidá Klášterec nad Ohří (Útulek Klášterec N. Ohří) a Ostrava (Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat)".

Projekt Běhejme a pomáhejme útulkům.

Na závěr dovolte slova Petra, které jsou mottem celého projektu:
Pojďme se spojit a společně vybereme opět zajímavou částku a hlavně ukážeme lidem, co takové spolky vedou, že si jejich práce vážíme a dodáme jim podporu, motivaci.

Těší mě, že čím dál víc lidí začínají chápat, že pokud chtějí něco změnit, musí začít sami u sebe. A já věřím, že touhle akcí změníme život pár zvířatům.

Projekt Běhejme a pomáhejme útulkům.

Chcete-li se této akce také zúčastnit, přijďte do Stromovky 21.5.2017 v 15 hodin ;)


Facebooková událost

Kam dál: 

Ztracení a nalezení psi aneb Jak Vám můžeme pomoci

Týrání zvířat - Co můžu dělat? 

Jak jsme výletovali se Psem v nouzi

2. ročník úspěšného projektu "Nazí jsme krásní a pravdiví"

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...