Fenečky Armínka a Brixie z vrakoviště, dvě čekatelky na teplý pelíšek

Publikováno: 18.4.2017
Autor: Psí záležitosti z.s. - Srdeční záležitosti
Foto: Archiv Psí záležitosti z.s. - Srdeční záležitosti

Fenečky Armínka a Brixie se k nám dostaly z jednoho vrakoviště. Pejsků tam bylo opravdu hodně. Brixie a Armí k nám přijely jako divoké, nepopsané listy, neznaly lidskou ruku a zatím co Brixie při pokusu o manipulaci ležela, jako by právě umřela a jen po očku koukala, zda by se vyplatilo kousnout, Armí to řešila kousáním a skákáním v podstatě hned, jak se na ní člověk podíval. Člověk sám pro ně byl velký stres a strach.

Fenky z vrakoviště hledají nový domov. Fenky z vrakoviště hledají nový domov.
Armína Brixie 

Armí měla v minulosti zřejmě zlomenou čelist, ale je bez následků a zdravá. Brixie měla roztrženou nohu, ta je bez následků zahojená, horší je ovšem její chronická rýma, dle veterinářů zřejmě prodělala plicní druh parvovirozy či psinky, navíc v nich měla zákeřný bacil (ten už 3 měsíční braní antibiotik zahubilo), průdušky a plíce má trvale poškozeny, ne moc, ale vždy bude již náchylnější k chytnutí jakékoli infekce. Holčičkám jsou necelé 2 roky.

Fenky z vrakoviště hledají nový domov.

Armína

Armí hned druhý den v přítomnosti vyrovnané smečky začala k lidem zvědavě chodit a vypadalo to, že bude tou odvážnější z dvojice. Toto jí vydrželo dosud, ale bohužel je pro ní vodítko i po několika měsících velký stres, takže bude potřebovat spoustu trpělivosti a lásky a důslednosti. Naučili jsme jí si v klidu nechat nandat náhubek a vzít do náruče, aby mohla být naočkována a kdykoli ošetřena, bylo-li by to třeba.

Brixie vypadala odtažitě, po měsíci se však nechala pohladit a najednou na lidi změnila názor o 180st, při natažení ruky byla ihned na zádech a chtěla drbat. V přítomnosti cizích lidí je stále bázlivá, ale s námi už je téměř pořád na gauči a vzala na milost i všechny lidi, co tu jsou a často žadoní pacičkou o pozornost. :) Umí už na vodítku, když se na procházce bojí, tak ještě ztuhne a přimrzne k zemi, ale dělá pokroky velmi rychle. Bez náhubku absolvovala i všechny rentgény a nepříjemná vyšetření na veterině. Je to moc milá a šikovná fenečka.

Fenky z vrakoviště hledají nový domov.

Brixie 


Pro obě fenečky hledáme klidné, trpělivé páníčky. Bylo by pro ně vhodné, jít do domovů zvlášť, aby se lépe socializovaly a udělaly tak další pokroky, avšak každá z nich by uvítala v novém domově psího parťáka na hraní i odpočinek. 

Armí i Brixie mají svoje karty ZDE na PesWebu.

Pokud máte o Armínku nebo Brixie zájem, kontaktujte jejich ošetřovatelku Janu Kuznikovou na tel: 777 577 376. Srdeční záležitosti jsou i na Facebooku

Kam dál: 

Old - zrazený psí děda, který se rozhodl bojovat o druhou šanci

Něco na té Marry je - nechybí jedna úžasná psí duše doma právě Vám?

O chrochtavém Dredíkovi - pravdivá pohádka bez konce

Sbírka na podporu adopce psích seniorů

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...