Old - zrazený psí děda, který se rozhodl bojovat o druhou šanci

Publikováno: 15.3.2017
Autor: Liga na ochranu zvířat Čr organizace Olomouc
Zdroj: www.olomouckyutulek.cz/
Foto: Archiv Liga na ochranu zvířat Čr organizace Olomouc

Old je psí dědeček, který byl k nám do Útulku v Olomouci přivezen v listopadu 2016, poté, co byl nalezen náhodnými chodci, údajně někde u křoví. Otázka je, jak se tam dostal, zda se tam sám zatoulal nebo jej tam někdo odložil s tím, že tam zemře. Pokud se ale zatoulal sám, musel být venku již delší dobu, protože byl extrémně podvyživený. Svalstvo na zadních nohách měl tak atrofované, že se na ně vůbec nepostavil. Když k nám byl přivezen, nevypadalo to s ním vůbec nadějně, ale rozhodl se bojovat a my s ním.

Americký stafordšírský teriér z útulku Olomouc hledá domov.

Olda jsme ubytovali do přístavby, kde jsou vyhřívané podlahy. Krmili jsme ho masem a kvalitními konzervami po malých dávkách několikrát denně. Po pár dnech se již začal snažit postavit na nohy. Provedená vyšetření ukázala spondylózu několika obratlů a také počáteční dilatační kardiomyopatii, prostě žádná sláva. Ale Old se tak snažil! Přestal vypadat jako „reklama na hlad“ a začal chodit, sice celý křivý, ale chodil. Občas se snažil i rozběhnout a bylo vidět, jakou má z toho radost.

Americký stafordšírský teriér z útulku Olomouc hledá domov.

Následně nabídla terapeutka dornovy metody Ivana Muchová, že se pokusí mu pomoci. Teď s ní náš dědeček pravidelně cvičí, baňkuje se a užívá si „lehára“ na elektromagnetech. Je neskutečně zvědavý, hlavně co se týká schovaných pamlsků, které po cvičení dostává.

Americký stafordšírský teriér z útulku Olomouc hledá domov.

Old je neskutečně klidný a vděčný pes, vzhledem ke svému věku většinu dne prospí. Na procházkách sice moc daleko nedojde, ale o to víc si je užívá, všechno musí očichat a prozkoumat. Procházky mu snad také pomohou zesílit svaly na zadních nohách a lépe je koordinovat. Ve výběhu je nejraději, když v tom vedlejším je zrovna nějaká fenka, to hned pookřeje, ale kamarádský je i ke psům.

Americký stafordšírský teriér z útulku Olomouc hledá domov.

Víme, že vzhledem k jeho věku a také onemocnění srdce, s námi nebude moc dlouho, ale jsme rádi, že nezemřel sám, opuštěný, absolutně bezmocný, fyzicky i psychicky zdeptaný někde venku v křoví. Moc bychom mu přáli, aby ještě našel svůj nový domov, ve kterém by mohl v klidu dožít po boku člověka, který by mu dal lásku a bezpečí.

Old má svojí kartu i zde na PesWebu

Old se nachází v Útulku Olomouc LOZ ČR www.olomouckyutulek.cz, facebookové stránky.  V případě, že byste rádi nabídli Oldovi domov, kontaktujte jeho ošetřovatele - kontakty zde.