Být vidět - reflexní a svítící prvky pro psy

Publikováno: 26.10.2016
Autor: Pavla Tichá
Foto: Brit

Pomalu už se nám blíží období krátkých dnů. Do práce i z práce budeme brzy chodit za tmy, takže ani venčení potmě nebo za šera se nevyhneme. Pokud chceme mít svého parťáka stále na očích, a hlavně, pokud mu chceme zajistit větší bezpečí, nezbude nám než mazlovi pořídit nějaký ten bezpečnostní prvek.

Nová řada reflexních obojků Brit Většina ze svítících nebo reflexních prvků už jsou mezi pejskaři “profláklé”, každý je zná. Pojďme si je alespoň pěkně pokupě vyjmenovat. Věřím ale, že o jednom jste možná ještě neslyšeli, a možná vás zaujme i nová reflexní řada Brit :).

Svítící obojek

V dnešní době už klasika. Můžete si koupit buď verzi, která plně nahrazuje funkci obyčejného obojku, nebo třeba silikonový, který slouží čistě k lepší viditelnosti zvířete. Některé jsou už i voděodolné, což je v případě nepříznivého počasí výhoda. Nemusíte se ani bát o jeho životnost, když s ním pes zahučí do louže nebo třeba do potoka.

Reflexní obojek nebo postroj

Některé klasické obojky a postroje mají reflexní potisk, švy nebo našité stuhy. O nich je asi zbytečné se rozepisovat. Sehnat můžete i obojek s reflexním šátkem.

Svítící postroj

Už i některé postroje obsahují světelné pásy. Bývají vyndavací, takže postroj můžete v klidu používat i na “normální provoz”.

Svítící přívěsek na obojek

Na českém trhu najdete už spousty variant, stačí si jen vybrat, jaký vám bude vzhledově a funkčností vyhovovat.

Reflexní vesta

Asi první z bezpečnostních prvků pro zvířata. Výhodou je největší reflexní plocha, jen těžko se stane, že by byl pejsek natočen tak, aby světla auta vestu minula. Ovšem dnes se jim už vyrovnají i některé funkční oblečky.

Reflexní vesta pro psy.

Reflexní sprej

Věděli jste, že svého miláčka můžete nastříkat reflexním sprejem? Jde asi o nejčerstvější novinku v reflexních prvcích. Na českém trhu se objevil v srpnu tohoto roku. Sprej je speciálně určen na kůži a srst, pesanovi tedy nástřik nijak nevadí a je samozřejmě omyvatelný. Sprej je doporučováno nanášet na obojky, postroje, nohy, ocas a trup zvířete. Můžete si s ním stříknout i na vlastní oblečení. Na večerní procházky hlavně mimo město je ideální. K těmto sprejům existují dokonce i šablony, takže na kožichu svého mazla můžete vytvořit malé umělecké dílo :)

Při venčení se často pohybujeme na špatně osvětlených místech. Pro kontrolu, kde se váš pes právě pohybuje, je některý ze svítících prvků ideální. U silnic se zas vyplatí ty reflexní. Každopádně není radno jak viditelnost svoji, tak vašeho parťáka podceňovat. Je sice pravda, že je občas úsměvné potkat psíka, který svítí a bliká jako vánoční stromeček (někteří páníčci jsou schopní natáhnout přes celé tělo svého psa svítící prvky různých barev a různých režimů svícení a blikání), přeci jen ale bezpečnost je bezpečnost.

Co si o těchto bezpečnostních prvcích myslíte vy? Používáte nějaký z nich?

Sponzorem blogu Mazlíčci v pohybu je značka Brit, výrobce krmiv a pamlsků pro vaše čtyřnohé parťáky. Brit dále podporuje centrum Helppes pro výcvik asistenčních pejsků, canisterapeutickou organizaci Aura Canis, různé mezinárodní výstavy psů a koček pořádané v České republice, sportovní kynologii a další psí sporty. Web: www.krmivo-brit.cz

Kam dál: 

Barfování: zdravě, chutně a za syrova

Kulhající pes? Příčinou může být dysplazie kyčelního kloubu

Parádní obojky a vodítka pro psy, aneb móda není pouze výsadou lidí 

Vytápěná hala pro psy u Prahy

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...