LUTHER – BÁDAVÝ DETEKTIV

Pohlaví

Pes

Věk

7 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 7 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Tábor

Podrobný popis

Luther se hodí do každého dobrého příběhu. Představuje rozervaného hrdinu, který se vypořádal se svými vnitřními démony a nyní potřebuje potkat správného člověka, aby začal psát svůj příběh úplně jinak, lépe, radostněji.

Neradi spekulujeme nad minulostí psa a raději se soustředíme na budoucnost. V Lutherově případě je to však těžké. Možná byl detektivem, hlídal vrakoviště nebo jen někde sloužil jako živý alarm, ale vztah k člověku si za svůj život nevytvořil příliš dobrý. Pozornost neznámého člověka je pro něj těžká, spolupráci s novými lidmi se vždy učí od začátku. Je to tím, že od nás lidí čeká něco zlého, ošklivého, bolestivého. Když je obou stranám, lidské i psí, dán čas a mohou se vzájemně poznat a ukázat své dobré úmysly, Luther se rozzáří a rozkvete v milé, laskavé a něžné psí stvoření.

Luther je moc sympatický pes, krásný, snaživý, svému člověku oddaný. Využívá výborně konejšivé signály a velmi dopředu varuje, že situaci nezvládá, je proto nádherně čitelným psem. My jsme si cestu do jeho srdce vyšlapali, Luther nám již věří a je schopen přenést tuto důvěru na své nové páníčky. Luther už dobře ví, jaké benefity spolupráce mezi člověkem a psem přináší. : - )

Luther je venku relativně nenáročný společník a stejně tak bude i doma. Procházky si zamiloval a rád objevuje svět. Zatím neuběhne žádné maratony, kondičku budujeme, ale náročný na pohyb už nikdy nebude. Toužil by poznat jezera, lesy, hory, pole, ale spokojí se i s tím, že bude mít svou zahradu či procházky a člověka, který mu nebude ubližovat.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Luther je pes čistotný, a byť se pro svou povahu hodí spíše k životu na zahradě, nebude pro něj forma bydlení klíčová. Určitě se hodí pro jednoho, dva zkušené majitele, žádné děti. Možná velká, klidná fena by mu mohla být fajn parťačkou, ale malé ořvané psíky v lásce nemá. Vztah k jiným zvířatům nedokážeme odhadnout.

Kdybychom si měli vsadit na psa, který nám v útulku zestárne, zašedne a zemře, byl to bohužel právě Luther. Víme, že hledáme zázrak. Víme, že hledáme člověka, který má bohaté zkušenosti se psy, dokáže Lutherovi dopřát čas, nebude litovat seznamovacích procházek v útulku, bude pro něj mít bezpečné zázemí a hodně pochopení.

ZDRAVOTNÍ STAV: Luther se těší dobrému zdraví, je kompletně očkovaný, ošetřený proti vnějším a vnitřním parazitům a označený mikročipem.

V případě zájmu o adopci Luthera Vás poprosíme o zaslání e-mailu na utulek@tstabor.cz. Do e-mailu napište základní informace o sobě, své rodině, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život Lutymu nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu. Pouze v případě, že nemáte možnost napsat e-mail, volejte 778 465 467.

Za fotografie patří naše poděkování Radku Havlíčkovi ♥ vividfoto.cz ♥

www.utulektabor.cz/59-j/