BEOWULF – EPICKÝ MEDVÍDEK – SLADKÁ ŠELMIČKA - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

7 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 7 Icon: Střední (31-60 cm)
Německý špic
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Tábor

Podrobný popis

Zvučné jméno Beowulf označuje ve staroanglické poezii medvěda, alias vlka včel. Což je jméno až příznačně padnoucí pro našeho medvídkovitého vlčka. Pradávný hrdinský epos vypraví o mnohém. O udatnosti, odvaze čelit nemožným výzvám, po střet kultur a náboženství. Jsou to příběhy staré jako lidstvo samo. Příběhy, které jsou nám do dnes inspirací a pomáhají nám, když se z nich poučíme. Třeba o toleranci, pochopení limitů i tvrdohlavosti. O touze po pohlazení a strachu z bolesti. O strachu nechat se vést, přes obavu z neznámého. Že je to složité? No čtení eposu bezpochyby, ale to naštěstí není nutné k pochopení našeho Bea.

Beo je úžasný, mazlivý, přirozený a v dobrém slova smyslu primitivní. Má v sobě divokou šelmu a jako většina podobných naturálních psů není tak přetvořený k obrazu člověka. Pokud si tohle na psovi zamilujete, bezmezně podlehnete zcela jinému kynologickému světu. Za piškotek nebude skákat, jak páníček píská, a při slově dogdancing se mu chce zvracet. Komunikuje vrčením, umí bojovat, byť jde třeba jen o otázku vyčištění uší. Je to pes, u kterého musí nový majitel počítat s tím, že v hebkém kožíšku je prostě zvíře, vábivě divoké, které prostě nikdy neztratí samo sebe. Proto je k němu nutné i tak přistupovat, bez nátlaku a hrubosti. Když není jiná možnost a musí se na něj trochu víc zatlačit, sice se zlobí, ale je splachovací a nic si z toho nedělá. Naopak ke svému člověku získává časem více důvěry a lásky.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Pro svou povahu se hodí spíše k rodinnému domu, kde by se mohl i jednou propracovat k návštěvám gauče, pokud se bude hezky chovat. Má moc rád procházky, velmi dobře vychází s fenami a menšími psy, umí hezky fungovat ve smečce. Určitě se nehodí do rodiny s dětmi a nemyslíme si ani, že by byl fanda jiných zvířat. Na jednu stranu je to nenáročný kluk, který však dokáže mnohé, pokud dostane příležitost. Pravidelná péče o srst je u něj nezbytností, naštěstí si však česání velmi užívá. Pokud by tyto řádky četl milovník špiců, určitě to bude to pravé.

ZDRAVOTNÍ STAV: Beo je kompletně očkovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům, označený mikročipem a kastrovaný.

V případě zájmu o adopci vlčka Beowulfa Vás poprosíme o zaslání e-mailu na utulek@tstabor.cz. Do e-mailu napište základní informace o sobě, své rodině, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život Beovi nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu. Pouze v případě, že nemáte možnost napsat e-mail, volejte 778 465 467.

Za úchvatné fotografie patří naše poděkování Radku Havlíčkovi ♥ vividfoto.cz ♥

www.utulektabor.cz/47j/