MAXÍK - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

14 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 14 Icon: Malý (do 30 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

"Kdybych tak uměl mluvit, řekl bych vám, jak smutno a těžko se žije, když vám odejde milovaná panička ve věku, jaký mám já. Taky, že za mříží útulku, čas pomalu plyne, že ostatní mladí kamarádi odchází domů, to nám psím dědečkům moc víry a naděje nepřidá. Ale já věřil a pěkně prosil a jednoho dne jsem frčel autem k tetě a v ten den ke mně přišla naděje, kterou my psí senioři moc potřebujem.
Jmenuji se Maxíček a jsem malý drobný kluk, je mi již 14 let, ale do starého železa rozhodně nepatřím. Kdo by čekal unaveného dědka bez zájmu, naprosto se plete, já jsem totiž ještě stále aktivní a veselý Andílek a všechny lidi kolem radostně uvítám. Jsem hodný a miloučký kluk, obrovský mazel. Miluji lidi a s každým se nejradši mazlím, každý si mě hned zamiluje. Rád se vydávám na procházky, nejsem žádný lenoch, doma jsem čistotný, jen jsem nerad sám, zkrátka jsem naprosto dokonalý děda, co vám doma chybí. Rád bych našel hodné a milující lidičky, se kterými moc rád v lásce a pohodě dožiju, váš Maxík."

Maxík je psí senior, cca 14 letý malý, 7 kilový děda. Na stará kolena ztratil domov i lásku svých lidí, znovu ale začal věřit a my věříme s ním, že se na něj usměje štěstí. Je to pohodový kluk, milý společník, kterého si zamilujete, pro jeho úžasnou a milou, mazlivou povahu. Je rád se svými lidmi a jeho čistá dušička potřebuje klidné zázemí, lásku a především milé lidičky, kteří se ustrnou nad starým milým dědečkem a dají mu ještě pocítit teplo a zázemí domova.

Maxíček je miláček, dáva jasně najevo, že touží po lidském kontaktu a lásce. Je moc vděčný za jakoukoliv pozornost, za mazlení. Neustále za všemi chodí a vždy je raději v něčí přítomnosti než sám. Rád se pusinkuje
Zpočátku byl zmatený, netečný a zdál se smutný a unavený životem, ale každý den u nás o trochu více pookřál. Nyní je z něj aktivní pejsek, na procházkách se rád i proběhne.
Když je unavený a je vidět, že by rád spinkal, stačí, že se u něj někdo zvedneme, okamžitě vyskočí na nohy a capká za námi - pramení asi z nějakého neklidu, potřebuje si nás neustále hlídat.

Je skoro hluchý, na běžné volání nebo zvuky nereaguje. Slyší jen velmi hlasité zvuky, např. když někdo hodně zakašle, nebo když zaštěká jiný pes. Většinou se lekne a začne štěkat. Stačí ho pohladit a hned se dá pohody a vrtí ocáskem.
Trochu špatně vidí, takže někdy hlavně za tmy je potřeba dbát venku na jeho bezpečnost.
Chybí mu spousta zoubků a proto je potřeba mu dávat měkké krmení (dáváme mu rozmáčené granule vylepšené trochou masa z konzervy a někdy přidáváme třeba rýži). Jinak chuť k jídlu má velkou, sní skoro cokoliv :)
Kvůli svému stáří je potřeba aby byl venčený alespoň 4 denně.
Má už slabší nožky, užívá kloubní výživu, hůře se mu chodí po plovoucí podlaze.

Počátku měl ošklivou srst, nezdravou, hodně pelichal. Po měsíci vitamínků na srst a pár umytí už má srst krásně jemnou a lesklou, pelichá o mnohem méně. (koupe se bez problému)

Shrnuto a sečteno, je to stvoření pro někoho s velkým srdcem, kdo by byl většinu času s ním, kdo mu dá pozornost, mazlení a lásku. Domov bez schodů a bez dalších pejsků, které kolem sebe bohužel nesnese (jak reaguje na kočky nevíme...) ideálně bez malých dětí, protože senior jeho věku potřebuje hlavně klidné zázemí.

Maxík je sluníčko, které si zaslouží vaši pomoc, hledáme pro něj milé lidičky, po jejichž boku stráví překrásný podzim života. Maxík je odblešený, očkovaný, odčervený, čipovaný, není kastrovaný. Má srdeční šelest, avšak nevyžaduje žádnou medikaci, krevní testy má normální. Veškerou další doživotní potřebnou veterinární péči, hradíme a zajistíme Maxíčkovi na pražské veterinární klinice Ivet pro nové majitele zdarma.
Do adopce půjde po předchozí návštěvě, po podpisu adopční smlouvy a úhradě symbolického adopčního poplatku, Dočasky De De z.s., Praha.

Návštěva možná po dohodě s Kamilou v dočasné péči, v Praze. Info o vás pište na mail: dipu@seznam.cz, nebo tel : 602 259 705.