FATIMA

Pohlaví

Fena

Věk

5 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Fena 5 Icon: Malý (do 30 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

" Tak konečně i já jsem dostala šanci na nový, lepší život a i když je ve mně zpočátku ještě bázlivější dušička, jdu vstříc lepším psím zítřkům.
Jmenuji se Fatima, je mi 5 let a žila jsem dosud u asociálního člověka, ve smečce pejsků, kde jsme si díky nekontrolovanému množení, byli všichni podobní.
Když jsem přijela, moc jsem se všeho a všech bála, ale postupně jsem si díky trpělivé tetě, našla cestu k důvěře a dnes se velmi ráda mazlím a tulím ke svému člověku. Jsem hodná a klidná, ale stále k cizím při seznámení nemám důvěru, proto na mě nesmíte tlačit, dejte mi čas a brzy budu vás mazel a miláček.
Ráda bych doma uvítala psího kamaráda, který mi dodal sebevědomí a se kterým by mi šlo všechno líp. Hledám zodpovědné, trpělivé lidičky, kteří mi dají hodně lásky a čas, zvyknout si. Vaše Fatima."

Fatima je 5 ti letá malá kříženka (6 kilo), kterou jsme přijali z útulku, kam se dostala od asociálního majitele, kterému na na dvoře množili pejsci. Zpočátku byla bázlivá a nekontaktní, moc se bála a byla nedůvěřivá. S dočasnou tetou se po krátké době naučila hezky fungovat a dokonce se i velmi ráda mazlí a tulí, nechá se drbat a užívá si přízeň svého člověka. Nicméně s novými páníčky bude opět potřeba postupně se seznámit, musí se jí dát čas, si na ně zvyknout a získat si důvěru. Některé rušné, hlučné situace jí ještě stále lekají, proto se nehodí do rušného města do bytu, ale do klidného prostředí do domečku se zahrádkou.
Fatima je nenáročná fenečka, velmi hodná a sladká, venku se již naučila zvládnout procházku na bezpečných kšírách a vodíku, jistě ale potřebuje doma psí společnost, která jí v její bázlivosti, pomůže strach překonat. S pejsky se snese, ale někteří jí hned nesedí, proto je nutné vyzkoušet s vaším pejskem či fenkou.

Pro Fati hledáme velmi zodpovědné majitele, se zkušeností s bázlivými pejsky, bezpodmínečně je nutné bezpeční jištění kvalitním postrojem venku, zpočátku nechat courat vodítko i doma. Preferujeme bydlení v domku se zahrádkou, s bezpečným oplocením. Venku se ještě může lekat různých věcí a v panice pak utéct.
Potřebuje hodně lásky, trpělivosti a bezpečné klidné zázemí, doma sama štěká, ale zvyká si již i na samotu, chce to více času.
Fatima je odčervená, odblešená, čipovaná, kastrovaná, očkovaná, s ošetřenými zoubky. Do adopce půjde po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku, po přechozí návštěvě ( ideálně více) v dočasné péči v Praze. Info o vás a podmínkách pro pejska, pište na mail : Iveta@docaskydede.cz, tel : 608 875 523 nebo tel: 602 259 705
Za fotky dekujeme https://www.facebook.com/BUMIfoto