LERRY - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

2 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 2 Icon: Střední (31-60 cm)
Rotvajler
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

"Jsem Lerry a měl jsem tvrdej krušnej život. Jako štěně jsem byl roztomilá kulička k pomuchlování, ale jak jsem rostl a sílil, nikdo mě nic neučil, skončil o mě zájem a šel jsem na řetěz. Celej svůj dosavadní život jsem znal jen dvorek, řetěz a nezájem a měl jsem kliku, že moji majitelé se odstěhovali a mě s sebou nevzali. Otevřel se mi novej svět a vstříc novým lepším zítřkům jsem vykročil, jako velkej, statnej, nevychovanej kluk, budící respekt. Jsou mi 2 - 3 roky, takže jsem plnej síly, elánu a energie, doháním zameškanej čas a tak hledám někoho, kdo napraví napáchaný cizí lidský chyby. Miluju lidi, už jsem poznal, že odteď žádná rána nepřiletí a užívám si, co jsem dosud nezažil. Mazlím se, vtírám se vám do klína a nemůžu se nabažit vaší pozornosti. Ale taky jsem jak buldozer, něco na tom utrženym ze řetězu bude...
Potřebuju makat, učit se a k tomu potřebuju nutně vás - moje trpělivý, zodpovědný a seběvedomý vyrovnaný lidi, co se toho nezaleknou. Jsem na dobrý cestě a doufám, že se ke mně brzo připojíte, váš Lerry."

Lerry je 2 - 3 letý větší robuustní kříženec rotvajlera. Váží 30 kilo a je to kus psa. Měl pohnutý osud, bydlel u asociálních lidí, bez výchovy, lásky i péče. Když dospíval, dostal na krk řetez, aby neutíkal, neotravoval a nikdo se mu nemusel věnovat. Jeho rodina ho zanechala na pozemku a Lerry se tak dostal k nám. Zpočátku musel mít pro jistotu náhubek, učil se spolupracovat, neznal kontakt ani manipulaci. Velmi rychle si ale zvykl na lidi a zahořel k nim láskou i důvěrou. Lerry je velmi aktivní a energický pes, chyběl mu pohyb a vyžití, vše teď dohání a velmi nadšeně si užívá radostí psího života. I když tento hromotluk vše před sebou válcuje a povalí, je to hodný pes, který si jen potřebuje upevnit a osvojit poslušnost, řád a výchovu. Dělá velké pokroky, lidi má moc rád a miluje dovádění na zahradě a volnost pohybu. Nechá se drbat, mazlit a vtírá se k vám, jako by doháněl ztracený čas každým kontaktem a dotekem s vámi. Rád cestuje a zbožňuje dlouhé náročné výlety přírodou. Zpočátku vyrazí jak tank, ale po chvíli se uklidní a jde v klidu. Miluje hračky, přetahování, ke kterému potřebuje silného člověka. Je to neúnavný kluk, s obrovskou energií a potenciálem, potřebuje se vyběhat, vydovádět a unavit. 
Lerry je bohužel k ostatním psům dominantní a s žádnými se nesnese, neví, jak se chovat a na všechny zatím zle vyjíždí. Problém má i s dalšími zvířaty, které dosud poznal, ale dobře se naučil reagovat na povel " NE!"
Jako pes, musí být jedináček a jeho socializace se psy bude jistě složitá a pouze pro zkušené majitele.
Lerry je skvělý sebevědomý pes, je hravý i veselý, také ohlídá zahradu, kterou ke svému životu bezpodmínečně potřebuje, do bytu se zcela jistě nehodí. 
Přivolání zatím nemá dostatečné, ale na dlouhé stopovačce si užije hodně pohybu a vyžití, na volno zatím nedoporučujeme vůbec. Teprve se seznamuje s povely a učí se, jak se chovat. 
Manipulaci zvládá bez problémů, na veterinu má pro jistotu ještě náhubek, hlídá si jídlo, nehodí se k dětem, kvůli své síle a neohrabanosti.
Pro Lerryho hledáme aktivní, energické majitele, se zkušeností s výchovou a výcvikem, s velkou autoritou, trpělivostí a chutí, pracovat s tímto akčním krasavcem.

Hledáme zodpovědné páníčky, fyzicky zdatné, potřebuje jasná pravidla a důsledné vedení, stejně jako lásku, důvěru, zázemí a jistotu.
Je odblešený, odčervený, čipovaný, kompletně vakcinovaný, kastrovaný. Do adopce půjde po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku Návštěva možná po dohodě s Janou na tel : 774 860 467, v dočasné péči v Jesenici u Prahy, info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel : 602 259 705

Za fotky děkujeme Mikuláš Křepelka
https://www.instagram.com/HafArt.cz/