SEBASTIEN a JACKIE potřebují pomoc

Pohlaví

Fena

Věk

10 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Fena 10 Icon: Malý (do 30 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

S.O.S. !!!!
Hledáme urgentně dočasnou péči nebo domov pro dva pejsky JRT, klidně i jednotlivě. Mají místo jen do konce roku, kdy jsou na hlídání u známých majitelky, která si je díky rodinné situaci již nemůže vzít zpět. Oba jsou čipovaní a kastrovaní, prosím sdílejte a nabídněte pomoc. díky

Sebastien
Ve věku 8 let stále působí jako velmi mladý pes. Rád běhá, skáče do výšky, miluje lidskou společnost a nechává se hladit a chválit. Na hraní upřednostňuje větší množství předmětů, které může rozcupovat na malé kousky. Pokud má psí kamarádku podobného založení, na zahradě se s ní neúnavně honí a přeskakuje. Pokud zrovna nehrabe do země. Horlivě hlídá a pouští hrůzu. Z důvodu alergie potřebuje hypoalergenní stravu, pak je celkem v pořádku, jen často třepe hlavou (svědí ho uši). Pokud se rozhodne prosadit svůj názor, projevuje se dominantně, nezbytně potřebuje nad sebou autoritu, která se tím nenechá vyvést z míry.
Je chytrý, sebevědomý, stojí o pozornost, má rád děti, psy rád nemá.

Jackie
Ve svých 10 letech má asi ze všeho nejradši, když si jí nikdo nevšímá a ona si dělá, co chce. Na hraní jí stačí kousek něčeho, co může rozdělit na miniaturní části. Stejně tak při pohybu venku na zahradě nejraději dlouhé minuty až hodiny prochodí a tiše obdivuje svět. Nebo hrabe do země. Když si přijde pro pohlazení, zakrátko opět odchází. Ráda ukazuje, jak s paničkou zvládá agility. Její sebejistota ovšem bere za své, když zaslechne podezřelý zvuk, zahlédne v televizi zvíře, nebo vidí ve filmu násilí. V těchto situacích štěká jak o život, aniž by opustila bezpečí pelíšku. Prožila trauma, následkem toho má strach z nohou a z hádek. Rozpohybuje ji míčová hra, ráda hraje kopanou nebo aportuje. Občas si ráda zaběhá i při procházce.
Je chytrá, suverénní, samostatná, k dětem hodná, se psy se nedruží.
Oba pejsci jsou v Praze a potřebují rychlé umístění, 602 259 705, nebo mail : dipu@seznam.cz