Užijte si s vaším mazlíčkem společné zážitky. Máme tipy, jak na to!

Publikováno: 13.5.2024
Autor: Fitmin
Foto: Fitmin

Letní počasí je za rohem a nastává doba výletů a dovolených. Málokterý majitel psa nebo kočky chce ale nechávat svého mazlíčka doma, zatímco si celá rodina užívá. Proto přinášíme několik tipů na to, jak si společně s vaším psem užít více či méně adrenalinové dobrodružství, a zároveň i několik rad, jak se připravit na cestu, pokud si svého mazlíčka chcete vzít s sebou na dovolenou.

Celodenní výlet do Beskyd – Ragedast a Radhošť

V okolí Beskyd je mnoho míst, která stojí za zmínku. V tomto článku nebudeme zmiňovat Lysou horu – královnu Moravskoslezských Beskyd, ale znáte hezkou procházku z Pusteven k soše Radegasta a na Radhošť? Začátek procházky je na parkovišti na Pustevnách a vede po modré turistické trase až na Radhošť a zpět. Celá trasa je dlouhá 8 km a na Pustevnách můžete navštívit třeba i Stezku Valašska nebo staré budovy Valašské architektury. Pokud budete chtít i adrenalinový zážitek s vaším psem, lanovka Ráztoka na Pustevny vozí i pejsky, stačí jen zaparkovat na parkovišti Ráztoka. Nezapomeňte, že je nutné mít vašeho pejska pod kontrolou, vstup na lanovku se zvířetem je na zodpovědnost majitele.

Gastro-dobrodružství

Navštivte se svým psem originální koncept pojízdné Fitmin Pestaurace. Na tomto místě se v roli hosta ocitne váš čtyřnohý parťák, který si nejprve vybere z menu, které mu bude následně servírováno na podnose i s miskou vody. Rozmazlování bude zakončeno křupavou tečkou v podobě ručně vyráběného pamlsku. Plánované zastávky Pestaurace sledujte na webu https://www.fitmin.cz/pestaurace-misto-kde-psum-chutna/, kde se průběžně zastávky aktualizují.  

Koukněte se, jak to v Pestauraci vypadá: https://youtu.be/c0buTy0FX1E.

Adrenalin a soutěžení

Překážky, pes a závodník. To je GLADIATOR RACE DOG! Nenechte si ujít tuto příležitost a zažijte závody z úplně jiné perspektivy. Letos závodníky a všechny sportovní nadšence se psy čekají 4 překážkové závody, a to v Milovicích, Holicích, Josefově a v Praze. Více na https://gladiatorrace.cz/dogs.html.

Canicrossové závodníky v rámci GLADIATOR RACE DOG čekají ještě 3 závody, a to v Hradci Králové, Českém Ráji a v Lázních Velichovky! https://www.gladiatorrace.cz/canicross

 

 

Vyrážíme na dovolenou!

Pokud vyrážíme do zahraničí, měli bychom si nejprve zjistit podmínky pro vstup zvířat do konkrétní destinace. Vždy je dobré před cestou navštívit stránky Státní veterinární zprávy, kde jsou všechny potřebné informace o cestování s mazlíčky. „Při cestách do zahraničí s sebou pes nebo kočka musí vždy mít cestovní pas, do kterého se zaznamenávají i očkování. Očkovací průkaz tedy není potřeba, pokud nemusíte dokládat i starší historii očkování,“ říká Kateřina Franková, veterinářka značky Fitmin, a dodává, že je dobré si předem zjistit nejbližšího veterináře v oblasti, kde se budete zdržovat. Zřídit psovi pas ale není otázka hodin, dejte si proto na jeho vyhotovení alespoň několik dní náskok, abyste měli jistotu, že s mazlíčkem doopravdy v pořádku odjedete. „Pokud očkujete psa například 1. den v měsíci, platnost očkování uvedená v pase je o tři týdny později. Je to dáno tím, aby měl pes v těle dostatečné množství protilátek v době výjezdu,“ vysvětluje celý proces Franková a dodává: „Pes musí být také označen elektronicky čitelným mikročipem, což je ale v České republice povinné od roku 2020. Ve všech státech je také povinné očkování proti vzteklině.“

Nevolnosti při jízdě

Někteří psi a kočky v autě trpí nevolností, tzv. kinetózou. „Příznaky nevolnosti zahrnují zrychlené dýchání, zvýšené slinění, neklid a zvracení. Citlivější jsou zejména mladší jedinci,“ vysvětluje veterinářka a připomíná, že mazlíčkům můžeme před jízdou podávat například léky nebo kapky na zklidnění. Jedním dechem však připomíná zásadní pravidlo, které by měl mít každý chovatel na paměti prakticky nepřetržitě. Nenechávat své mazlíčky v zaparkovaném autě! „Zvláště v létě se auta na rozpálených parkovištích velmi rychle zahřejí a teplota v nich prudce stoupá. Mazlíčky tak nikdy v autě nenechávejte,“ varuje Franková. Dbejte také na to, aby mělo zvíře dostatek čerstvé vody a mohlo se napít.

Důležité je mazlíčkům cestu co nejvíce zpříjemnit. Pokud má vaše kočka nebo pes oblíbenou hračku, případně deku, určitě ji vezměte s sebou. „Když všichni cestu úspěšně zvládnete, váš mazlíček si dozajista zaslouží odměnu, aby si zapamatoval, že po absolvované cestě vždy přichází něco dobrého,“ radí Kateřina Franková. Ideální pochoutkou je taková, která dobře chutná a zároveň je plná prospěšných látek. Sáhněte třeba po pochoutkách Fitmin Purity Snax Stripes. Proužky s vysokým podílem čerstvého masa jsou vyrobeny ručně a bez použití chemie, soli, cukru a přidaného škrobu. Je to poctivá odměna za pořádný cestovatelský výkon! A pokud potřebujete psa zabavit na delší dobu, naplňte mu dobrůtkami kousací hračku. Fitmin má pro tyto příležitosti v nabídce 2 varianty plnicích hraček, do kterých se skvěle hodí pochoutky Fitmin Play & Train. Nejenže mají dobrůtky výborné složení s obsahem čerstvého masa, ale také mají nižší obsah tuku, takže se hodí i jako výcviková pochoutka.