Kartonové škrabadlo, ostrých drápků lákadlo

Publikováno: 12.3.2021
Autor: Eliška Voříšková
Foto: Archiv Elisartwork

Vítejte u prvního návodu, ve kterém se budeme věnovat tomu, jak vyrobit kulaté kartonové škrabadlo pro kočky. Jeho výroba je jednoduchá a budete potřebovat jen pár věcí. Výrobou škrabadla můžete smysluplně zužitkovat staré kartonové krabice nebo budete alespoň vědět, co s nimi, až vám nějaké dojdou. Mám tyhle případy využitelnosti “odpadu” hrozně ráda a ještě lepší je, že je mají rády i kočky.  A proč ze starých krabic vyrábět právě škrabadlo?

Odpověď je jednoduchá:

  1. využijete krabice, které by jinak pravděpodobně letěly do kontejneru, v lepším případě do toho modrého
  2. vyrobíte originální kus kočičího nábytku, který můžete ozdobit tak, aby se vám hodil do interiéru
  3. existuje šance, že vaše kočka začne používat nové škrabadlo a zapomene na ničení vašeho nábytku

U nás to tak zafungovalo. Jedna z našich koček si chodila pravidelně brousit drápky na pěnové puzzle v synově hracím koutku. A to i přesto, že přibližně o dva metry dál máme dvoumetrový kočičí strom. Přemýšlela jsem, proč se nejde škrábat tam a pak mě napadlo, že vlastně nemá žádné vodorovné škrabadlo, všechna jejich škrabadla jsou svislá. Pohledala jsem krabice, nějaké tipy a dala z toho dohromady multifunkční interiér – exteriérovou vychytávku, kterou využívá všech pět koček, i když každá trošku jinak.

Tři kočky z pěti hodnotí škrabadlo jako výborný prostředek pro broušení drápků, dvě kočky z pěti zase jako super místo pro odpočinek. Někdy dotahují využívání škrabadla k dokonalosti a jdou si na něj, po pečlivém obroušení drápků, lehnout. A některé kočky už neví co by a pak to dopadá třeba takto


A pokud vaši kočku nové škrabadlo nezaujme, zkuste ji třeba obměkčit troškou šanty kočičí, kterou škrabadlo posypete. Pokud by ani šanta nepomohla, věřím, že nové škrabadlo bude například krásným dárkem. Dvě škrabadla dostaly naše kočky a tři škrabadla posílám do spolku pečujícího o opuštěné kočky a pokračuji ve sbírání krabic, protože nápadů, jak vyrobit hranaté kartonového škrabadlo i jiné vybavení pro naše kočičí přítelkyně z kartonových krabic mám ještě spoustu.

Návod na výrobu kulatého kartonového škrabadla a dalšího vybavení pro vaše zvířecí společníky naleznete na webových stránkách www.elisartwork.cz

Kam dál: 

Kočky jsou mnohem sociálnější, než se zdálo. Rozeznají lidské hlasy i emoce

Zdravý a spokojený život díky kočičím mazlíčkům

Výcvik vodícího psa je náročný, nejlepší jsou retrívři, říká cvičitel Dan Tůma

Jak překonat strach dětí ze psů?

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...