Kevin hledá svého jediného pána

Publikováno: 26.3.2018
Autor: Noal
Foto: Storgé

Kevin je10ti letý kříženec brakýře, který si nezaslouží dožít svůj život v osamění. Kevin je totiž laskavá, silná osobnost s obrovským srdcem. Je to pes jednoho pána, s kterým pro sebe budou navzájem vším. Před několika lety byl zvyklý být rozmazleným jedináčkem, který dostal téměř vše. Svému pánovi to ale vracel svou oddaností, vzorným chováním a bezmeznou láskou, která přerostla až v závislost.

Bohužel však Kevina a jeho pána rozdělil sám „život“. Kevinovo srdce se přes ztrátu milovaného pána nepřeneslo a zůstalo mu věrné dál. Jen a pouze jemu. Jiné osoby z okolí původního majitele za pány bohužel nepřijal. Kevin se tak dostal do psího útulku, kde se z něj časem stávala opuštěná a smutná hromádka neštěstí. Jeho veliké srdce najednou nemělo koho milovat, koho ochraňovat. Kevin se neměl na koho těšit, na koho myslet, komu patřit. Najednou neměl nikoho.

Milovanou přírodu sledoval zpoza mříží, namísto toho, aby běhal po louce a čmuchal. Na tom novém neosobním místě poslouchal pláč a nářek ostatních psů, jejichž příběhy nebyly nikdy o moc lepší. Každý z nich čekal na jediné, na svého zachránce. A jelikož Kevin není vůbec hloupý pes, brzy mu došlo, že i on musí jít dál. Začal tedy opět vítat každého příchozího člověka úsměvem a mávajícím ocáskem. Nevybouřená láska se mu dostala do celého těla. Na každé procházce se mazlil o sto šest, dával najevo, jak mu lidská láska a pohlazení chybí, jak už zas potřebuje být milován a cítit se volný. Vzorně předváděl všechny cviky, co uměl, na vodítku netahal, na psy se snažil nedorážet. Ale jeho procházky vždy končily zpět v kotci.
Párkrát se na něj štěstí usmálo a odjel domů. Do útulku přicházely zprávy, jak je hodný, poslušný a mazlivý. Ale bohužel, jak jsme tušili, vždy naprosto zamilovaný a nafixovaný na svého nového majitele.  Nehodlal se totiž o své štěstí dělit, bál se, že jeho místo zabere někdo jiný.  A nebo hůř, co když páníčkovi někdo ublíží a on o něj zase přijde? To nemohl dopustit! A tak se Kevin rozhodl, že se dělit prostě nebude. Budou spolu šťastní, jen oni. Jaká to krásná představa. Jenže bohužel, pokud nejste samotář a nebydlíte někde na venkově téměř bez lidí, celkem nereálná. A tak se vždy po čase něco zadřelo a Kevin se vrátil zpět do útulkového kotce a srdce mu opět ochladlo o trochu více. Nikdy nechápal, co se stalo. Vždyť on jen chtěl, aby majitel byl v bezpečí. Aby spolu byli navždy. Jak to, že musel zpět do útulkového kotce a jak to, že ta údajná láska tak rychle zmizela? Co udělal špatně?

Před rokem se Kevin stěhoval do jiného útulku, kde je hezčí prostředí a má lepší výhled na oblohu a přírodu, chodí každý den na prochajdy, ale stále nenašel to, po čem touží nejvíce – nového milovaného pána. Teď tam čeká už více než rok bez zájemce a začíná to pomalu vzdávat. Když máte za sebou to, co má tenhle pes, pochopíte, jak těžké je zůstat pozitivním…

Kevin si v útulku nezaslouží strávit už ani jedinou minutu svého života. Je to naprosto skvělý, pohodový, mazlivý, akční parťák do pohody i nepohody, který když najde toho pravého, pro kterého bude vším a tím jediným, bude neskonale šťastný, hodný a nenahraditelný, jen trochu majetnický a bezmezně milující.

 

Kevin se v současné době nachází ve Víceúčelovém zařízení Borovno, které provozuje občanské sdružení Storgé na adrese Borovno 67, Spálené Poříčí, 335 61, telefon: 723 598 853. Takže pokud jste vlk samotář z perníkové chaloupky či turistický blázen, oslovil-li Vás Kevinův příběh a jste-li přesvědčeni, že právě on bude ten parťák pro život na samotě, pro dlouhé toulky přírodou a pro společnou cestu životem, neváhejte a jeďte se na něj podívat. S Kevinem byste do svého života nepřijali jen osvojeného psa, ale i svého nejlepšího přítele, ochránce, společníka v časech zlých i dobrých, žáka i učitele. Už byste byli na všechno dva. A pokud to bude vztah pouze vás dvou, věřím, že budete nesmírně šťastní, Protože získat (si) někoho  jako je Kevin je hotový zázrak. Je to poklad, který čeká, až bude moci zazářit právě jen pro Vás.  Dejte mu šanci milovat, věřit a chránit toho, kdo bude celým jeho světem. Zaslouží si to. Nemusíte být navždy sám. Stačí jen hledat a najít svou spřízněnou duši, kterou bude třeba právě Kevin…