Jak jsme pochodovali přímo za čumákem.. podruhé

Publikováno: 21.4.2016
Autor: Tereza Machová
Foto: Tereza Machová

Pomalu se nám o slovo hlásí jaro, a to pro nás pejskaře znamená jediné, že se bude konat spousta charitativních psích akcí, kde se opět potkáme s přáteli, uděláme dobrý skutek a naši chlupáči si takové akce užívají také, protože co je lepšího než běhat po lese s psími kamarády.

Dne 16.4.2016 se konal druhý ročník charitativního pochodu Přímo za čumákem, který pořádá obecně prospěšná společnost PESOS, kde jsem nesměla chybět. Letos jsem dobrý skutek spojila s dárkem, a to tak, že jsem příteli k narozeninám koupila startovné.

Zahájení pochodu bylo v 11h., kterého se ujal patron Václav Noid Bárta.

K restauraci U krále Václava IV. jsme dorazili kolem 10:30h. Všude už se to hemžilo lidmi a psy. Přihlášeni jsme byli on-line a startovné bylo zaplaceno převodem, takže jsme se jen u stánku nahlásili, dostali jsme tašku s dárečky od sponzorů – děkujeme, vše proběhlo velmi rychle.

Kdo chtěl, tak se mohl předem s některým z útulků, který se akce účastnil, domluvit a půjčit si od nich na procházku jejich svěřence. Na pochodu byla také možnost si vyzkoušet produkty firmy Non-stop dogwear, která prodává opasky na běhání se psy.

Zahájení pochodu bylo v 11h., kterého se ujal patron Václav Noid Bárta a pak už první nadšenci, my jsme byli mezi nimi, vyrazili na pochod Kunratickým lesem, který byl dlouhý 6,5km. Po trase nás opět čekalo 10 zajímavých otázek ze zvířecí říše. U každé otázky byly i 3 odpovědi, takže jsme mohli hádat a musím říct, že některé otázky nám dali opravdu zabrat a pobavili nás. Pochod byl příjemný, trasa nám utíkala, všichni pejsci byli vzorní. Prostě báječný den.

Do cíle jsme dorazili asi za hodinu a půl. Zde jsme odevzdali kartičky se zaškrtnutou odpovědí na každou otázku. A ať se nehádáme, tak jsme oba měli správně 5 odpovědí.

Do cíle jsme dorazili asi za hodinu a půl. Zde jsme odevzdali kartičky se zaškrtnutou odpovědí na každou otázku. A ať se nehádáme, tak jsme oba měli správně 5 odpovědí. A samozřejmě jsme dostali medaili, na což jsem se těšila už od začátku.

Po procházce jsme obešli stánky, které byly v areálu restaurace U Krále Václava, koupili jsme si něco pro radost. Každý si zde našel to své, protože zde byly stánky pro psy, ale také jeden pro kočičky.

Akce se zúčastnily útulky: Dogpoint o.p.s., Pro psí voči z.s., Domov Fauny, Srdeční záležitosti z.s., Srdcem pro kočky z.s.

A protože nám na procházce vyhládlo, tak jsme si dali za odměnu klobásku a pivo. 

Současně v zázemí restaurace doprovodný program, kde byly k vidění ukázky dogdancigdu a také zde byl Pet Medic s ukázkou první pomoci pejskům.

Výtěžek z této skvělé akce Pochod za čumákem: celkem se vybralo krásných 108.431 Kč

Počasí bylo proměnlivé, tak přece jen máme ten apríl. Ráno nějaké přeháňky, pak se počasí trochu umoudřilo, od chvíle, kdy jsme vystoupili z autobusu, do chvíle, co jsme si sedli na občerstvení, nespadla ani kapka. Ale po 14h se spustil liják, který nás doprovázel na cestě k autobusu, ale to už nám nevadilo. 

A na závěr jaký byl výtěžek z této skvělé akce: celkem se vybralo krásných 108.431 Kč
Tato částka bude rozdělena – 70% půjde na nákup krmiva pro útulky, 20% půjde na stavební úpravy pro útulky a 10% bude rozděleno mezi útulky, které se pochodu zúčastnily.

Děkuji PESOS, v čele s ředitelkou Danou Appeltovoou, za skvělou akci a už teď se těším na další ročník a přítel ví, co opět dostane k narozeninám. 

Tereza Machová, dobrovolnice Nadačního fondu PES V NOUZI

Kam dál: 

Poctivý chov

Inzerce plná skrytého psího utrpení 

Poslední injekce vs. záchrana za každou cenu

Ztratil se nám pes! 

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...