Pajda - bojovník o šanci na nový domov

Publikováno: 24.3.2016
Autor: Útulek Lesan Kralupy nad Vltavou
Foto: Útulek Lesan Kralupy nad Vltavou

Už první setkání s ním bylo velmi dojemné. Po příjezdu na útulek nás čekalo v policejním kotci překvapení. Na podlážce se choulilo cosi chlupatého a už z dálky bylo vidět, že je to uzlíček kostí se smutným kukučem. Odevzdaně si nechal nasadit obojek, připnout vodítko a těžce se začal zvedat. Po prvních krocích se mu zamotaly nohy a sesunul se k zemi.

Nejprve jsme mysleli, že je to vyčerpáním, tak jsme ho odnesli do vnitřních kotců, položili ho na měkký pelíšek a nabídli mu vodu. Okamžitě se vrhl k misce a začal pít a pít. Stejně se vrhl i na misku se spařenými granulemi a masem. Dostal jen trochu, aby se mu po tom dlouhém půstu neudělalo špatně.

Nalezený pes Pajda: Já to nevzdám. Budu běhat!

Následoval další pokus o chůzi, ale zadní noha se divně kroutila a nechtěl na ni šlapat, občas upadl na bok a po té se na nás podíval a jako by nám říkal:,,Já to nevzdám. Budu běhat!" Ve výrazu jeho očí byla bolest, ale také odhodlání nevzdat se. Začali jsme mu říkat Pajda. Věděli jsme, že Pajda potřebuje okamžitou pomoc veterináře. Cestou na veterinu mu ještě vypadly dva zuby, i jeho chrup je ve velmi špatném stavu.

Pan doktor nám po vyšetření a rentgenu oznámil, že pes má minimálně 2-3 měsíce starou zlomeninu levé zadní nohy, nejspíš způsobenou nárazem auta nebo střetem s tvrdou botou. Jeho výživový stav je žalostný, má minimálně 12 kg podváhu, nádor na varleti a navíc to není žádný mladík. Co dál? Ukončit jeho trápení nebo mu dát šanci bojovat? Jeho oči, vůle zvednout se zpět na všechny čtyři, chuť do jídla a radost z každého pohlazení byla rozhodující.

Pan doktor nám po vyšetření a rentgenu oznámil, že pes má minimálně 2-3 měsíce starou zlomeninu levé zadní nohy.

Bylo jasné, že půjde o velký a náročný zákrok, ale Pajda je od samého začátku velký bojovník a tak bylo rozhodnuto. Operaci ještě předcházelo předoperační vyšetření, které bylo velice uspokojivé a tak nebylo na co čekat. Samotný zákrok absolvoval bez komplikací, přesto, že trval poměrně dlouho. V noze má výztužnou destičku, byl vykastrován, protože měl ve varleti nádor. Víc nebylo možno při jednom zákroku udělat. Opět se ukázalo, jaký je Pajda hrdina, a že chce žít ještě nějaký čas plnohodnotným životem.

Už po dvou hodinách byl na krátké procházce a snažil se dokonce běhat.

Už po dvou hodinách byl na krátké procházce a snažil se dokonce běhat. Nyní opatrně začíná našlapovat na všechny čtyři, ale občas se mu operovaná nožka zamotá a neposlouchá tak, jak by měla. Proto každý den absolvuje rehabilitační cviky. Zatím ho daleko víc baví kůra vykrmovací, než ta rehabilitační. Žebra postupně mizí a srst se mu pěkně leskne. Ještě ho čeká kontrolní rentgen a pokud bude vše probíhat tak dobře jako doposud, bude moct odjet brzy do nového domova.

Pokud Vás Pajda vzal za srdíčko a chtěli byste mu nabídnout teplý pelíšek a otevřenou náruč, kontaktujte Útulek Lesan Kralupy nad Vltavou

Pajda ve vysílání Televize Kralupy ZDE

Album Pajdy ZDE

Moc děkujeme Nadačnímu fondu Psí naděje a všem sponzorům, kteří přispěli na operaci a léčení Pajdy.

Pokud Vás Pajda vzal za srdíčko a chtěli byste mu nabídnout teplý pelíšek a otevřenou náruč, kontaktujte Útulek Lesan Kralupy nad Vltavou

Kam dál: 

Něžný obr aneb Neuvažujete o adopci malého „skorokoníka“?

Sbírka - rozšíření Naděje pro 4 packy

Představujeme - ARCHA - Centrum pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec

Odchyt vyděšené psí maminky a jejích štěňátek

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...