DON DIEGO DE LA VEGA – MILÝ OBŘÍK - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

10 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 10 Icon: Velký (61 cm a více)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Tábor

Podrobný popis

Diego je překrásný obřík, zaujme unikátním vzhledem, milou povahou a majestátností. Velkým svým tělem, křehký a jemný ve své duši. Klidný, rozvážný a nekonfliktní pes. Na nové lidi reaguje přátelsky, stejně tak na většinu psů, obecně nové situace zvládá velmi dobře, jen s lehkou dávkou nejistoty. Na procházkách je velmi pohodový, užívá si čmuchání a cvrkot kolem. Vodítko pochopil rychle jako nástroj komunikace s člověkem a téměř netahá, nevšímá si ruchů okolo a jde si svým tempem vstříc poklidné procházce. Je to nádherný pocit, vést klidně tak velkého psa, který pokorně čeká na to, jaký směrem se vydáte.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Je to kluk nenáročný, pouze by si chtěl užít klidný domov, milující rodinu a prostě být rentiérem. Je však potřeba počítat s tím, že je to pejsek, který neváží málo a jeho nový majitel musí mít fyzickou sílu, aby ho v případě potřeby udržel a zvládl veškerou manipulaci.

Pro Diega hledáme klidný domov, kde nebudou malé děti ani zástupy zvířat, klidná fenečka by mu však mohla být fajn parťačkou. Lépe se cítí venku, hledá tedy zázemí u domu se zahradou, kde by bylo ideální počítat se zázemím v teple, kam se bude moct schovat v případě nepřízně počasí nebo když prostě bude chtít.

ZDRAVOTNÍ STAV: Diego je stařík, ale přes jeho věk působí mladě a vitálně. Krevní vyšetření se ukázala být v naprostém pořádku a srdce jako zvon. Potřebuje vhodnou stravu a péči, která se bude odvíjet od toho, jak rychle bude stáří postupovat. U Diega jsme krátce po příjmu do útulku zaznamenali dva drobné a kratičké stavy připomínající epileptické záchvaty, další veterinární vyšetření neukázala na žádný problém a samotné stavy se již po aklimatizaci a zmírnění stresu neobjevily.

V případě zájmu o adopci milého obříka Diega Vás poprosíme o zaslání e-mailu na utulek@tstabor.cz. Do e-mailu napište základní informace o sobě, své rodině, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život Diegovi nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu. Pouze v případě, že nemáte možnost napsat e-mail, volejte 778 465 467.

Za fotografie patří naše poděkování Radku Havlíčkovi ♥ vividfoto.cz ♥

www.utulektabor.cz/73j/