BÁRT - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

8 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 8 Icon: Střední (31-60 cm)
Afgánský chrt
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

" Pokud čekáte na ten okamžik, až vás nějaké psí stvoření doslova chytne za srdce, až vám přejede mráz po zádech a zatají se dech, pak se právě možná díváte na mě. Řeknete si : To je on!
Ano, jsem to já, naprosto originální psí bytost, která v sobě snoubí dokonalého Afgánského elegána a zároveň nejhodnějšího "moulu" s obřím srdcem.
Jmenuji se Bárt a je mi 8 let. K mé historii jistě patří Afgánský původ s chrtím tělem a povahou hravého, rozverného dítěte.
Jsem větší, žíhaný, chrtí kluk, s velmi přátelskou, milující povahou, uhrančivým pohledem majestátního zvířete, ale také zároveň duší rozpustilého rošťáka.
Rád vám předvedu sofistikované pózování vlasatého modela, stejně jako pár koleček ladného, gepardího letu.
Jsem kouzelný, úžasný, fantastický, zároveň krásný, společenský a vyrovnaný fešák, kterého nelze nemilovat.
Moje osobnost má mnoho tváří a rozhodně žádná není negativní. Není nikdo, kdo by mě neměl rád, nikdo, koho bych v dobrém neoslovil a nepotěšil.
Hledám pro sebe psí ráj na Zemi, trvalé majitele na celý život, milující přístav, kde budu šťastný a rád. Váš Bárt."

Bárt je 8 letý kříženec Afgánského chrta a labradora, váží 24 kilo a je pochopitelně štíhlý, šlachovitý, s typickou postavou i povahou chrta. Umístila ho k nám rodina majitele, který už o tohoto krasavce nejevil dlouhodobě zájem.

Kromě toho, že se to překrásný, originální pes, je to velký dobrák, k lidem je velice přátelský, zejména k dětem a to i těm nejmenším. Ke psům je rezervovanější, postupně ho lze seznámit téměř s každým psem, ale na procházce má tendence se s většími psy poměřovat a dělat ramena. S kočkami v bytě nemá problém.

Většinou je klidný, vyrovnaný a zcela pohodový, jen občas má potřebu nárazově vybít energii chrta, kdy vynikne jeho neskutečná rychlost a ladnost pohybu.

Zvládá základní povely, poslušnost, ale mozeček chrta občas zavelí a v ten moment povely i pamlsky můžou jít do koše, protože potřebuje ventilovat zejména pozitivní emoce.

Bárt je zvyklý bydlet v bytě, kde je zcela bezproblémový. Ale vzhledem k jeho potřebě se občas solidně vyřádit, bude s výhodou, pokud bude mít k dispozici oplocenou zahradu, protože venku ho na volno nedoporučujeme pouštět hlavně kvůli jeho bezpečí.

Bárt je zkrátka Královská osobnost, ale také věčně usměvavý rarášek s veselou a vřelou energií.

Je to skvělý parťák pro aktivní, milující a zodpovědné lidi, cestování, výlety, hrátky všeho druhu, ale také věrný a oddaný přítel, kterého prostě musíte mít a milovat, kterého přesně vystihují fotky, na kterých vám ho představujeme a za které moc děkujeme.
Vzhledem k jeho původu je nutná péče o srst – česání.

Bárt je odčervený, čipovaný, kastrovaný. Vakcinace ho teprve čeká. Do adopce půjde po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku, po přechozí návštěvě v dočasné péči a předkontrole v novém domově, po dohodě s Luckou v Praze. Info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel: 602 259 705