PELYNĚK – BLAHODÁRNÝ JEZEVČIČÍ STŘAPÁČEK - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

1 rok

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 1 Icon: Malý (do 30 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Tábor

Podrobný popis

Pelyněk je mladičký jezevčičí chlapeček s rozkošně střapatou srstí. Pelyněk je citlivá dušička, jemná a křehká, připravená otevřít se tomu pravému člověku. Pelyněk je po postupném seznámení velmi mazlivý a kontaktní, chviličku mu trvá, než se osmělí, ale pak už si moc rád užívá kontakt s člověkem. Pely již zvládá chůzi na vodítku a rád se nechá vylákat na procházku.

Pelyněk se delší čas bezprizorně pohyboval v nedaleké obci společně s fenečkou Mátou. Mají se moc rádi, jejich vztah je radostný a pohodový. Máta se staví do role jeho ochránkyně a pečovatelky. Z jejich dvojice je on ten opečovávaný a přirozeně slabší. Oba psíčci byli zpočátku velmi plašší, neprošli vhodnou socializací a delší čas žili na vlastí pěst. Oba ale dělají obrovské pokroky a jejich začátky u nás v útulku jsou již dávno zapomenuty.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Láska k jezevčíkům je nutný základ, k jejich inteligenci, samostatnosti i houževnatosti. Pelyněk se hodí do bytu i do domku se zahradou, je vzorně čistotný a vůbec nic si ve svém kotečku neničí. Hledá aktivní rodinu, kde bude nejen plnohodnotným členem účastnícím se veškerého dění, ale i kde bude mít nový páníček čas a chuť ho dále socializovat, navštěvovat fajn psí školu a dohnat vše, co dosud nestihl poznat. Pelyněk hledá domov bez malých dětí a velkého ruchu. S případným psím kámošem či kámoškou bude potřeba ho pomalu a postupně zkusit seznámit.

Pelyněk může odjet do společného domova s Mátou, ale není to podmínka, určitě může odjet i po trpělivém seznámení s novým páníčkem sám. Máty album najdete zde: www.utulektabor.cz/54-j/

ZDRAVOTNÍ STAV: Pelyněk je očkovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům, označený mikročipem. Podmínkou adopce je jeho kastrace po aklimatizaci v novém domově. Jedná se o psa bez PP a není určen k další reprodukci.

Ať jste milovníci mojita, nebo raději absintu, ať preferujete spíše Mátu, nebo naopak je Váš favorit Pelyněk, nebo si dokonce dovedete představit společný život s oběma bylinkami, poprosíme Vás o zaslání e-mailu na utulek@tstabor.cz. Do e-mailu napište základní informace o sobě, své rodině, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech s pejsky. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život a komu vlastně nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu. Pouze v případě, že nemáte možnost napsat e-mail, volejte 778 465 467.

www.utulektabor.cz/55-j/