❤ Bundás hledá domov ❤

Pohlaví

Pes

Věk

10 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 10 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Cool Critters z.s.

Podrobný popis

Podmínky adopce jsou podpis adopční smlouvy a zaplacení adopčního poplatku. Napište nám prosím email na adresu hello@coolcritters.org a vyplňte Adopční formulář, který naleznete zde: https://forms.gle/kg855WvLQTwZXPX4A .

Kvůli momentální situaci Vám nejsme schopni odpovídat na telefonáty. Je nutné si před návštěvou domluvit konkrétní den a čas, kdy dorazíte (domlouvá se po vyplnění adopčního formuláře). Děkujeme za pochopení.

Bundás, pes, kříženec, přibližně 10 let starý. Je očkovaný, odčervený, kastrovaný a čipovaný. Menší střední velikost, 12 kg. Málo až středně aktivní.

Bundás strávil většinu svého života opuštěný na řetězu na zahradě. Předchozí majitelé ho chtěli utratit, ale jedna dívka ho zachránila a přivezla Bundiho k nám do Kadlína. Bundi byl mezitím dokonce adoptován, ale rušný život ve městě s tolika dalšími psy a lidmi, kteří na něj chtějí sahat, pro něj není to pravé, a proto pro něj nyní hledáme nový domov.

Bundás je starší pán, který ví, co má rád, a nesnese dotěrné chování psů ani lidí. Bundas není vhodný k dětem ani k jiným domácím zvířatům, i když kočky toleruje, pokud není příležitost je venku honit. Má rád lidi, ale zároveň musí být interakce s nimi v souladu s jeho vlastními podmínkami. Obvykle vrčením dává najevo, že se mu něco nelíbí, a pokud to nehodláte respektovat, tak kousne, proto hledáme zkušeného pejskaře, který pochopí Bundovu řeč těla a hranice. Když je zmatený nebo frustrovaný (například při ohňostroji nebo bouřce), má tendenci běhat za vlastním ocasem a kousat se do něj. Když ho rozptýlíte nebo mu řeknete "ne", přestane.

Protože Bundi nikdy neměl možnost se normálně socializovat, špatně se snáší s ostatními psy. Pokud je druhý pes klidný a hlavně si ho nevšímá, pak je většinou v pohodě, ale pokud je druhý pes příliš nadšený nebo nerespektuje jeho osobní prostor, pak je připraven kousnout. Potřebuje být doma psím jedináčkem.

Bundás je krásný pes v ideální velikosti. K našemu překvapení se zdá, že ho baví chodit k psímu kadeřníkovi. Celkově je pozitivní, veselý a velmi zvědavý ???? Rád poznává nová místa. Jakmile vás Bundas pozná, bude si říkat o drbání na bříšku a rád se tulí v posteli ❤ Bundas je na svůj věk také dost hravý. Jeho oblíbená hra je přetahovaná.

Šikovně chodí na vodítku a je čistotný. Je už teď zvyklý žít v bytě a nic neničí, když je ponechán o samotě. Bundas je málo až středně aktivní pes, který si užije několik kratších procházek denně a stačí mu to. Pokud mu dáte hračku nebo kost, vydrží mnoho hodin, aniž by potřeboval pozornost.

Bundás je zcela zdravý a v současné době užívá přírodní uklidňující lék Zylkene, který mu velmi pomáhá se uvolnit, zejména pokud jde o kousání do ocasu a vyjíždění na ostatní psy.

Hledá zkušeného majitele a život na venkově daleko od příliš mnoha nepřátelských městských psů bez vodítka a jejich dotěrných majitelů. Bundas si tyto zlozvyky vypěstoval kvůli své těžké minulosti. Prostě se naučil, že z každé nepříjemné situace se může dostat kousnutím. Bundi není zlý pes, to, jak se chová, způsobili lidé. Dokáže být opravdu šťastný z maličkostí, pamlsku, pohlazení po břiše a příjemného útulného místa k ležení.

Bundás se nachází v Praze a je možné ho tam navštívit.