❤ Bundás hledá domov ❤

Pohlaví

Pes

Věk

11 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 11 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Cool Critters z.s.

Podrobný popis

Podmínky adopce jsou podpis adopční smlouvy a zaplacení adopčního poplatku ve výši 1900 Kč. Napište nám prosím email na adresu hello@coolcritters.org a vyplňte Adopční formulář, který naleznete zde: https://forms.gle/kg855WvLQTwZXPX4A .

Kvůli momentální situaci Vám nejsme schopni odpovídat na telefonáty. Je nutné si před návštěvou domluvit konkrétní den a čas, kdy dorazíte (domlouvá se po vyplnění adopčního formuláře). Děkujeme za pochopení.

Bundás, pes, kříženec, přibližně 10 let starý. Je očkovaný, odčervený, kastrovaný a čipovaný. Menší střední velikost, 10 kg. Málo až středně aktivní.

Chudák Bundás strávil většinu svého života opuštěný na řetězu na zahradě. Jeho předchozí majitelé ho chtěli utratit, ale jedna dívka ho zachránila a přivezla ho k nám do Kadlína. Bundas byl už dokonce adoptován, ale rušný život ve městě s tolika nepřátelskými psy bez vodítka a jejich dotěrnými majiteli pro něj není to pravé, takže nyní hledá nový domov a další životní šanci!

Někdo by řekl, že už je to starý pes, ale Bundás s tím rozhodně nesouhlasí. Na svůj věk je stále velmi fit a plný energie, miluje procházky a rád si hraje s hračkami. Jeho oblíbenou hrou je přetahování o provaz.

Bundás hezky chodí na vodítku a zvládá základní povely. Je čistotný a zvyklý žít v bytě. Doma nic neničí a dokáže zůstat i sám. Je to málo až středně aktivní pes, který si užije několik krátkých procházek denně a dokáže se docela dobře zabavit. Pokud mu dáte hračku nebo kost, vydrží mnoho hodin, aniž by potřeboval pozornost.

Bundás má velmi rád lidi, ale potřebuje čas, aby vám začal důvěřovat, než ho například zvednete nebo než ho smí pohladit muž. Má rozhodně větší problém věřit mužům než ženám. Dá vám najevo, když se mu něco nelíbí, a pokud to nebudete respektovat, mohl by kousnout, proto hledáme člověka, který bude rozumět řeči psího těla a hranicím. Bundás není vhodný k dětem.

K našemu překvapení rád chodí k psímu kadeřníkovi, takže si myslíme, že ho těší vypadat pěkně. Celkově je Bundás pozitivní, veselý a velmi zvědavý. Rád prozkoumává nová místa. Jakmile vás pozná a začne vám důvěřovat, bude si říkat o drbání na bříšku a rád se tulí v posteli.

Nemá moc v lásce ostatní psy. Pokud je druhý pes klidný a hlavně si ho nevšímá, je většinou v pohodě, ale pokud je druhý pes příliš nadšený nebo nerespektuje jeho osobní prostor, může se ohnat nebo kousnout. Určitě je potřeba, aby byl v novém domově psím jedináčkem. S kočkami vychází v pohodě.

Nachází se v Praze v dočasné péči a je možné ho navštívit tam nebo se domluvit na návštěvě u nás v azylu v Kadlíně.