KAHIKO – STŘAPATÝ DŮCHODCE HLEDÁ SVŮJ RÁJ NA ZEMI - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

16 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 16 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Tábor

Podrobný popis

Ti největší šťastlivci a boháči se prý stěhují na důchod na Havaj. Užívají si pohodu a ráj na zemi. To sice pro našeho pejska zařídit nedokážeme, ale vybrali jsme mu havajské jméno Kahiko, které znamená pradávný a snad mu přinese trochu toho štěstí a pohody do jeho života.

Kahi je pejsek, který má svůj život za sebou a nevypadá to, že by si ho nějak moc užil. Chtěli bychom mu dopřát krásný důchod a ukázat mu, jaký měl jeho život být, aby si užil těch pár posledních měsíců, které má před sebou. Z počátku to s ním bylo velmi těžké, ale krásně nám pookřává pod rukama, když zjišťuje, že mu neubližují, ale hladí, mazlí, dávají dobroty. Je to nenáročný pejsek, který se však velmi upnul na lidskou blízkost a již nechce být sám, asi si samoty užil dost. Potřebuje velmi opatrný přístup, trpělivost a pochopení pro křehkou duši i tělo. Moc ho baví procházky a čmucháním psích smsek by mohl trávit celé hodiny.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ
Kahi potřebuje být v teple domova s páníčky, kteří jsou převážně doma. Jakmile není sám, stačí mu pravidelné krátké procházky v poklidném tempu, bašta, trochu mazlení a zbytek dne spokojeně prospí. Dobře vychází s jinými psy a může mít tedy psí kamarády i doma, ale hodné a opatrné, aby mu neublížili. Jiná zvířata předpokládáme, že lovit také nebude, případně bude reálné situaci zvládat. Malé děti občas na návštěvě, které by si ho nevšímaly, by mu nevadily, ale pejsek vhodný k soužití s dětmi to není.

ZDRAVOTNÍ STAV
Kahiko je prastarý pes, který má tělíčko slabé a bolavé. Dlouhodobá podvýživa dala zabrat také ledvinám, proto musí baštit ledvinovou dietu a uvidíme, jak se situace bude vyvíjet, až Kahi trochu zesílí. Kahiko má ve svém věku velké štěstí na výborný zrak, však sluch ho již zcela opustil a je potřeba na to myslet při manipulaci.

Kahiko je očkovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům a označený mikročipem.

V případě zájmu o adopci Kahika Vás poprosíme o zaslání e-mailu na utulek@tstabor.cz. Do e-mailu napište základní informace o sobě, své rodině, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život Kahimu nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu. Případně volejte 778 465 467.

Za fotografie patří naše poděkování Radku Havlíčkovi vividfoto.cz

www.utulektabor.cz/62ch/