CHARLES – ČOKOLÁDOVÝ BOŽAN - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

7 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 7 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Tábor

Podrobný popis

Možná by stačilo napsat, že je Charles retrívr, jak má být, řeklo by se tím vše :-). Je to energický, úžasný, veselý a k lidem přátelský pes. Byl zvyklý na život na zahradě a neměl příliš aktivit. Proto nyní miluje procházky, hraní, mazlení a prostě vše, co zabaví jeho tělo i hlavu. Jako hodně zahradních psů má i on tendence hlásit jakékoliv dění štěkotem a je to celkově upovídaný pejsek. Je velmi učenlivý, umí sedni, lehni, pac a skvěle slyší na své jméno. Z nešvarů má tendence skákat na pozdrav, aby mohl člověka náležitě opusinkovat.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Jelikož nebyl Charles vhodně socializovaný na jiné psy, zvířata ani děti, hledáme pro něj domov ideálně bez nich. Samozřejmě cílenou socializací půjde vztah zlepšovat, ale je to pomalý a náročný proces. Odrostlé děti a klidná fenečka by mohly na druhou stranu být vítanými parťáky. Hygienické návyky si velmi rychle osvojil, v minulosti to nemusel řešit, ale věříme, že ve zkušených rukách to hravě zvládne i dále. Hodí se do adopce jak do bytu, tak do rodinného domku se zázemím uvnitř s páníčky. Uvnitř nic neničí, chová se vzorně. Potřebuje páníčky mazlivé, kteří chtějí s pejskem pracovat, učit ho, cvičit a hlavně mazlit.

Máte-li o Charlese zájem, pošlete na e-mail utulek@tstabor.cz základní informace o Vás – nacionále, kontakt, adresu, kde by Charles bydlel, důležité info o své rodině, dětech, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život Charlesovi nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu.

ZDRAVOTNÍ STAV: Charles je sedmiletý pes, zdravý jako řípa, až na špatné koleno. Je na to asi zvyklý, jen občas zakulhá, ale vyšetření ukázalo, že trpí luxací panely, výhledově bude nutná operace. Je očkovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům a označený mikročipem. Podmínkou adopce je jeho kastrace.

Za dokonalé fotografie děkujeme Radkovi Havlíčkovi vividfoto.cz.

www.utulektabor.cz/6h/