Sorbon - prdlý rotík - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

5 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 5 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Region: Jihočeský
Akt. umístění: Útulek Tábor
Přijď mě
vyvenčit
Akutní
adopce

Podrobný popis

Jmenuje se Sorbon, ale je přezdívaný Piškot :-). Je to moc hodný rotvajleří krasavec, narozený v červenci 2014. Byl zvyklý na velkou rodinu a život v bytě, ale byl by rád za velkou zahradu nebo aktivní rodinu, která by se mu dostatečně věnovala. Má rád děti, fenečky i vetšinu pejsků bez problémů snese. Nicméně se nehodí k jiným zvířatům (zakusoval kočky a slepice).

Je to velmi veselý a přátelský pohodář, ale výchovou je nepolíbený. Na přivolání tak nějak přijde, když se mu chce. Na základní povely nereaguje a dle informací nikdy nebyl cvičený a tedy mu opravdu základy chybí. Je to ale kluk chápavý a při intenzivním výcviku toho může ještě hodně dohnat. Nicméně nový majitel musí počítat s tím, že bude třeba trénovat základy a vše potřebné dohnat. Baví ho běhat pro míčky a klasíky, ale odevzdávání zpět mu zatím nejde.

Co ale skvěle umí, je proplétání mezi nohami (jako u dogdancing triku), což je při jeho postavě fakt moc povedený kousek :-D, ale hrozně ho to baví a dělá to svévolně. Tedy v překladu se prostě nonstop plete pod nohami a to doslovně. Sorbík je povahou mazlivé štěně, prdlé a bez vymezení pravidel, ale navzdory zanedbané péči je to pejsek nezkažený a jen si potřebuje osvoji základní povely, aby z něj byl dokonalý parťák.

Sorbík byl odchycený Městskou policií a následně jsem jeho původního majitele dohledali, ale bylo rozhodnuto, že se nebude vracet vzhledem ke špatným podmínkám chovu a životní situaci majitele. Sorbíka už jsme odčervili, naočkovali a označili mikročipem. Vše je administrativně vyřešeno a Sorbík může odejít do nového domova. Zájemci o adopci volejte +420 773 791 322. https://www.utulektabor.cz/32f/