Castlík, jehož rodinu odvál tragický osud, hledá nový nebo dočasný domov.

Publikováno: 26.6.2018
Autor: Martin Kuchař
Foto: Jana Šohajová

Castlík byl statečnou oporou a přítelem v rodině, kterou osud tragickými událostmi nešetřil. Celkem spokojený chod narušil dobrovolný odchod hlavy rodiny z tohoto světa před několika lety, po kterém se rodina už zcela nevzpamatovala, ba naopak. U dcery Lucky vlivem tragických událostí propukla manio depresivní psychóza, která ji postupem času více a více vyřazovala z běžného života, nicméně i s pomocí maminky se jí dařilo nemoc celkem zvládat. Spolu se staraly o pejska Castlíka a žily si celkem spokojený život.

Před rokem ovšem zasáhl osud podruhé, maminka bez dopisu na rozloučení ukončila svůj život skokem pod vlak a zanechala zde svou nemocnou dceru spolu s jejími démony. Obrovskou tragédii nešťastně dokonala policie, která po vyšetřování zaslala dceři jako pozůstalé podrobný popis toho, co se stalo s maminkou po nárazu vlaku. Zejména noční deprese a běsy v bytě, kde spolu obě žily, mořily pozůstalou dcerou nekonečné hodiny. Její stav se zhoršil na tolik, že nebyla schopná se o sebe pořádně postarat a tak vyhledala pomoc. Před rokem byt prodala a využila nabídky opavské diecéze s podporovaným bydlením. Bohužel tam si sebou pejska vzít nesměla. Naštěstí se v pravou chvíli objevila kamarádka Jana, která slíbila, že se o pejska rok postará, než se dá Lucka do pořádku. Rok se s rokem sešel a bohužel Lucka žít samostatně stále nedokáže a tak pejskovi hledáme nový domov. U kamarádky Jany navíc pejsek může zůstat už jen do konce měsíce, tj. 30.6.2018. Poslední 3 měsíce jsme sháněli pro pejska nový domov, či jinou dočasnou péči. Bohužel se nepodařilo najít ani jedno, ani druhé. Nejistý osud pejska Lucku velmi trápí, strašně moc by chtěla, aby pejsek našel úžasnou rodinu, nebo získal trochu času v nové dočasné péči. V ideálním světě pokud by ještě zůstal někde na dosah Opavy, ale také bude stačit vědomí, že je pejsek v dobrých rukách. Pomůžete? Pokud si pejska k sobě vezmete na čas nebo na trvalo, zachráníte obě duše, jak pejskovu, tak jeho nešťastné majitelky.

O Castlíkovi

Pejskovi je 9 let, je velmi vitální, hravý a má smysl pro humor. Je zvyklý žít v bytě i na zahradě. Není vhodný ke kočkám, ty prohání. Na zahradě žil poslední rok s pejskem, takže společník může být. Byl by vhodný ideálně k aktivnímu páru středních let. Je kastrovaný.

Pejsek se nachází v dočasné péči v Kozlovicích - kousek od Frýdku Místku.

Pro Castlíka hledáme dočasnou péči nebo nový domov, v té stávající může zůstat jen do konce června 2018, pro více informací volejte: 603 119 039.