Od štěněte ke psu

Publikováno: 9.10.2017
Autor: MVDr. Hana Žertová
Foto: Archiv MVDr. Hana Žertová

Kniha „Od štěněte ke psu“ autorky MVDr. Hany Žertové vás poutavě provede vším, co vás čeká od prvotní myšlenky o pořízení psa, přes výběr chovatele až po péči a výchovu báječného psího společníka.

Po osmi letech od druhého vydání je tato kniha obohacena o další zážitky jak s pacienty, tak s účastníky socializačních školiček. 

Najdete v ní například informace o tom, jak se připravit na příchod nového člena rodiny, co pořídit ještě před příchodem od chovatele domů. Zda pro vás bude vhodnější fenka či pes nebo vám nastíní pořízení psa z útulku. Naučíte se vše o tom, co by měl zvládat vychovaný pes, jak se o svého psa postarat, jak docílit bezproblémového soužití.

Kniha vás také naučí učit štěňátko povely, které je třeba, aby zvládlo. Naučíte se nenásilnou formou komunikovat a motivovat vašeho nového psího člena rodiny a v neposlední řadě také budete moci trénovat se svým psíkem sami stejně dobře jako na cvičišti. Po přečtení knihy budete jistě vědět, jak se svým psem komunikovat tak, aby vám rozuměl.

Kniha je perfektním průvodcem pro ty, kteří zatím psího společníka neměli, ale i pro ty, kteří například plánují pořízení dalšího pejska do smečky. Je to praktická a hlavně jednoduchá přírůčka.  

Úryvek z knihy: 
"Co musí zvládnout dobře vychovaný pes
Dnešní lidská společnost má na psy nebývalé nároky. Ne, že by to dnes měli psi s námi, lidmi, těžší než kdy jindy. Ale naše požadavky se rychle mění a to, co bylo ještě nedávno žádoucí (třeba rázné vyhnání všech cizinců z domácího pozemku, vytrvalý štěkot, když někdo obchází kolem plotu, nebo neúnavné stopování zvěře), je již většinou považováno za zavrženíhodné a zakazuje se. Naopak mnohé z toho, co dnes od psů vyžadujeme, vůbec není přirozené pro jejich druh (například dlouhá samota). A pejsku, vyznej se v tom! 
Zkusme si představit, co všechno by měl dnes správně vychovaný pes zvládnout: 
  • Přizpůsobit se životu své "rodinné smečky". Tu může tvořit rodina s mnoha dětmi, dědečky a babičkami, ale také jenom jeden pán či panička. K rodinné smečce mohou patřit i další psi, kočky nebo jiná zvířata. 
  • Zůstávat několik hodin sám doma, a přitom neštěkat a nic neničit. 
  • Být čistotný a vyměšovat jen tehdy a tam, kde to páníčci dovolí. 
  • Rozumět povelům svých lidí a poslouchat je. Správně chodit na vodítku a občas strpět na nose náhubek. 
  • Vycházet i s lidmi, kteří do rodinné smečky nepatří..... "  

3. vydání knihy můžete zakoupit ZDE

 MVDr. Hana Žertová se narodila v roce 1955 v Plzni. Vystudovala Vysokou školu veterinární v Brně a v roce 1981 získala titul doktorka veterinárního lékařství. Pracovala jako redaktorka odborných veterinárních časopisů Veterinářství, Veterinární klinika a Zvěrokruh. Později vydávala vlastní časopis Zvířata a zdraví.

V letech 1992-1997 se věnovala všeobecné veterinární praxi v ordinaci pro malá zvířata. Od roku 1999 provozovala etologickou poradnu v Brně zaměřenou na terapii poruch chování psů a koček.

Kromě rozsáhlé přednáškové a publikační činnosti připravila v roce 2009 televizní pořad Polepšovna mazlíčků, kde pomáhala majitelům problémových psů a koček hledat správnou cestu k nápravě. Vydala tři knížky ze série „Babo, raď“ – Když kočka ignoruje záchod, Když se pes třese strachy a CD Když pes šílí z ohňostroje.

Nyní již praxi ukončila, věnuje se svým vnoučatům a koníčkům a připravuje další publikace vycházející z její dlouholeté práce se zvířaty. 

Kam dál: 

Život bulíka - Pane Bullže!

Běhej se psem

Neznám druhé takové zvíře, jako je pes

Přírodní lékárna pro psy

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...