Bachovy esence pro zvířata

Publikováno: 25.2.2014
Autor: Lenka Frková
Zdroj: -
Foto: Lenka Frková

Bachovy květové esence, objevil doktor Edward Bach kolem roku 1930.
Doktor Bach byl znám i v homeopatii, kdy objevil Bachovy nosody, které se dodnes používají.
Pan Bach ale dospěl k závěru, že je lepší léčit příčinu než fyzický symptom a proto se dále věnoval esencím.
Věřil, že stav mysli člověka je klíčem k jeho zdraví a nemoci.

Bachovy esence nám dopomohou ke šťastnému psuPo mnoha letech bádání dal dohromady 38 esencí plus krizovou esenci.
Bachovky jak esencím zkráceně říkáme, jsou účinné proti všem možným negativním stavům mysli. Tyto negace ovlivňují psychiku a ta následně fyzický stav těla - vznikají nemoci. Bachovky byly v první řadě vynalezeny pro léčbu lidí, ale už sám dr.Bach zjistil, že velmi dobře účinkují i na zvířata.

Psychická pohoda a rovnováha je v dnešním rychlém a přemodernizovaném světe velice důležitá. Bachovy esence nám dopomohou ke šťastnému zvířeti.
Život našich čtyřnohých miláčků máme ve svých rukách a občas je pro nás těžké si uvědomit, že život s námi, mnohdy nemusí být pro zvířata zcela jednoduchý. Nutíme své chlupáče žít v betonovém světě, čekat sami doma než se vrátíme z práce, vybíráme jim spolubydlící, kamarády, řídíme celý jejich svět. Oni nás na oplátku milují a mnohdy na sebe přebírají naše smutky a starosti.

Je tedy na nás, abychom svým zvířátkům dopřáli co nejvíce možností k radosti, ale také abychom jim pomohli v jejich trápení. Ideální pomocí jsou Bachovy esence.
Nemají žádné vedlejší účinky. Mohou se kombinovat se standardní léčbou, masážemi atd. Nevyvolávají ani alergické reakce. Jediné co se vám může špatného stát je, že esence neudělají nic - asi byly špatně vybrány, nebo byly užívány krátkou dobu, popřípadě vám může zareagovat na bachovky zvíře, které jste neléčili (pili ze stejné misky).

Bachovy esence pomohou odstranit trápení Vašeho psa

Esence se vyrábí, tak že květy vybraných rostlin z naprosto čistých míst se nasbírají do čisté pramenité vody. Pak se esence připravují sluneční metodou, nebo vařící metodou u rostlin rostoucích v měsících, kdy slunce není už tak silné. Sběr rostlin i výroba je vždy prováděna bez dotyku lidské ruky. Extrakt z rostlin je zakonzervován pravou 27% brandy.
Takto vyrobené koncentráty se nadále ještě ředí a míchají přímo na míru pro vaše zvířátka.

Užívání je docela jednoduché, hlavně u psů. Psům podáváme 4 kapky na piškot 4x denně.
Většina pejsků tuto léčbu miluje a někteří se o svou dávku i pravidelně hlásí a páníčkovi připomínají. Je možné i kapat esence přímo do misky se žrádlem. Pokud nestíháme nebo nám to něco jiného nedovoluje, můžeme kapat zvířeti bachovky do vody na pití. Pokud kapeme jen do vody, jsou ale účinky podle mých zkušeností pomalejší.
Podávání u koček je už větší oříšek. Piškot nám asi papat nebudou. Kapeme tedy do žrádla a nebo do malinkého množství kočičího mléka, nebo jiné pochutiny. Takto připravenou svačinku většinou už neodmítnou. Pokud ano, můžeme ještě nakapat esence na ruku a následně ruku otřít do kočičího kožíšku. Tím, jak se kočka olizuje – čistí, dostane esence do těla. U papoušků je dobré stříkat esence do peří. U koní a krav dávku zvýšíme na 15 kapek a podáváme s krmnou dávkou a zase na nějaké pochutině, třeba kousku chleba, či cukru. U koní můžeme pokapat i udidlo.

Bachovy esence nám pomáhají řešit jakékoliv problémy

Jak už jsme řekli, Bachovy esence nám pomáhají řešit jakékoliv problémy. Můžeme si představit cibuli a její slupky. Bachovky nám slupku po slupce řeší malé problémy a odkrývají další až se následně dostaneme na srdíčko bez problémů – tedy zdravé a spokojené zvíře. Nejlepší je sestavit lahvičku s kombinací esencí přímo na míru zvířeti. K tomu je potřeba vědět co nejvíce pravdivých informací přímo od majitele. Bachovky řeší problémy jednoduché, například nevolnost pejska v autě, ale i složitější, třeba petardy o Silvestru nebo neschopnost vydržet sám doma. Umí řešit i problémy pro veterináře neřešitelné - nepochopitelné škrábání, vykusování srsti, polykání nejedlých předmětů, či podivuhodné stavy se změnou nálad a zvracením.

Lenka Frková

Kam dál: 

Kastrace psů 

Lidské léky u zvířat

Mýty veterinární medicíny

Co očekávat, když váš pes stárne

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...