Představujeme Azyl opuštěných psů v Libni

Publikováno: 17.5.2015
Autor: Tereza Machová
Foto: Tereza Machová

Jaro už je v plném proudu, dny se prodlužily a každý už se moc těší, jak bude trávit více volného času v přírodě...v přírodě, kde se odreaguje, nabije novou energií, vyčistí mysl... Tak proč nespojit příjemné s užitečným a nevzít ven také nějakého chlupáče?

Schválně, kdo z vás ví, že za nádražím Praha – Libeň se nachází azyl opuštěných psů? ... věděla jsem, že někde v Libni je psí útulek, ale kde přesně jsem netušila. Tak jsem si řekla, že se tam zajedu podívat...

Dnes představujeme AZYL OPUŠTĚNÝCH PSŮ V LIBNI

Azyl má dlouhou historii, ale do současné podoby byl formován od roku 2012 pod vedením Hanky, Simony, Radky a také s pomocí mnoha dobrovolníků.

Fenka v útulku Libeň.Do útulku se dostanete velmi pohodlně. Kdo je z Prahy, dojede do zastávky tramvaje nebo autobusu Nádraží Libeň. Pak už stačí jen projít pod nadjezdem a poté doleva nahoru po schodech a po cestě pořád dozadu.. pak už vás navede psí štěkot. ☺ Kdo z Prahy není, tak ani jemu nic nebrání v návštěvě. Ideální je spojení vlakem - zastávka Praha Libeň, a pak už stejná cesta pro všechny.

Maximální kapacita azylu je 15 pejsků s tím, že je zde několik venkovních kotců a zároveň mají pelíšky v teple v domku. Celý den se převážně pohybují ve smečce. Když vstoupíte do útulku, je to jak když vstoupíte do jiného světa.. a budete se vracet, pravidelně! ☺

Pejskové ocení jakoukoliv pomoc. Finančně můžete přispět na provoz azylu či veterinární péči, ale čeho si myslíte, že se spotřebuje nejvíce... ano, jsou to úklidové prostředky, ručníky, deky, prostěradla...Tak proč nevyužít jarní úklid k probrání skříní, určitě něco vytřídíte a uděláte radost útulkáčkům. Pokud někdo máte ještě kusové čtvercové matrace někde na půdě či ve sklepě, tak je nevyhazujte a darujte je útulku, je o ně u pejsků velký zájem. Pokud tedy máte zájem azylu v Libni nějak pomoci, ať už finančně nebo materiálně, či se stát dobrovolníkem na venčení pejsků, tak věřte, že to bude rozhodnutí, které vás velmi obohatí.

Návštěvu útulku je nutné si předem domluvit. Pro první návštěvu je ideální sobota, kdy jsou většinou v útulku všichni přítomni, budou se vám věnovat a zodpoví vaše dotazy.

Venčení psů v útulku LibeňVenčení pejsků je možné, ale nejprve se absolvuje vstupní pohovor, kde se dozvíte všechny důležité informace a „povinnosti" plynoucí z dohody o spolupráci, která se s dobrovolníky podepisuje. Než se rozhodnete, že se staneme dobrovolníkem na venčení, tak si promyslete, zda budete schopni plnit svůj závazek – ideální venčení 1x týdně a minimální spolupráce půl roku. Kdo by měl čas na venčení v týdnu, tak ať neváhá a stane se dobrovolníkem. Není nic krásnějšího, než za sebou zavřít dveře,ať už ve škole, v práci, doma... vzít psa a pořádně se projít na čerstvém vzduchu několik kilometrů. Psí duše bude šťastná a vám se bude krásně spát...

Ještě váháte...??? Neváhejte, konejte!!! V Libni se na vás moc těší 

Tereza Machová, dobrovolnice Nadačního fondu PES V NOUZI

Kontakty:
Azyl opuštěných zvířat v Libni
Jeřábová 1
190 00 Praha 9 - Libeň

Telefon: Hanka Tesařová, 724 526 537, Simona Vlčková, 605 256 960
E-mail: utulek.liben@seznam.cz

Všechny aktuální informace naleznete na tomto webu:
http://www.utulek-liben.com/
nebo na facebooku:
https://www.facebook.com/utulekliben

Současně také nyní probíhá jeden velký projekt na Psím přání:
http://psiprani.cz/projekt/krmivo-pro-utulek-praha-liben/

Děkujeme všem za sdílení, podporu, příspěvky, čas,...

Aktuální nabídka pejsků: