CHARLIE (externí inzerce) - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

4 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 4 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Region: Plzeňský
Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

Zdravím Vás,

Cca před rokem a půl jsem si vzala z kotce 3 roky starého Amstaffa Charlieho. Od narození žil pouze v kotci mimo město, takže mimo klec nic jiného neznal. Majitel měl v kotci více psů, ale neměl čas za nimi jezdit, tak se jich zbavoval.

To nejvíc špatné a důležité je, že mu bylo ubližováno. Takže různých prudkých pohybů, mácháním rukama se bojí.

Pejska mám rok a půl. Jmenuje se Charlie a je 4,5 roku starý . Váží kolem 30-35kg. Rasa je American bully, podle očkovacího průkazu. Čipovaný i očkovaný je.

Ráda bych Charlieho darovala člověku s klidnou a vyrovnanou povahou. Nejlépe ženě, co je bez dětí. To by byl velký risk.

S muži má špatné zkušenosti, takže bych raději ženu, co má s těmito psy dlouhodobé zkušenosti a ráda ho přijme do svého života.

Jsou na něm pozůstatky jako časté lekání, strach z lidí .., často kontroluje okolí a je v pozoru. Jinak je velmi mazlivý a miluje hlazení . Na hraní moc není, protože se máváním rukou po chvilce bojí.

 

Na pejska jsem sama. Je mi 24 let a jsem šťastná, že jsem mu mohla takhle pomoci a ukázat, že jsou i hodní lidé, co mu nechtějí ublížit. Postupem času, co jsem s ním často cestovala MHD a vedla mezi lidi, získal Charlie sebevědomí a trošku ho nezvládám. Takže velí on mě a často se kvůli pejska omezuji.

Povely jako sedni, lehni, dej pac zvládá na jedničku .

Při venčení má tendence tahat za vodítko. Z vodítka ho pouštím pouze na louce, kde mám jistotu, že nebudou další psi. S fenami je za dobře, ale na psy útočí. S náhubkem je za dobře, nedělá mu to problémJ. V domácnosti je čistotný . Když potřebuje ven, tak vám to dává najevo kňučením a olizováním. Venčím ho 3-4 denně.

Když je doma sám, je velmi poslušný. Neštěká, nekouše věci, nehrabe a nevyjídá koš. Jen čeká až se vrátíteJ. Žiji s nim v bytovce ,takže na byt je zvyklý. Doma umí zůstat sám.

Je zvyklý na granule, které mu i nejvíce vyhovují. Je silně alergický na obiloviny, takže málo jaké hypoalergenní granule mu sedí, takže bych zůstala u těch, co dostává do teď. Jsou to granule značky Marp holistic lamb. Kupuji 18Kg pytel, který vyjde na 1900kc a vydrží cca na 1,5 měsíce.

K pejskovi samozřejmě dodám obojek, vodítko, náhubek, pelíšek, misky a hračky.

Pro jakékoliv dotazy přikládám svůj kontakt: 723663102

mail :