BARON - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

14 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 14 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

"Nevím, jestli se dokážete vžít do situace, kdy vás po společně stráveném životě, vaše rodina, vaši lidé, odkopnou jako kus hadru a nechají vás napospas prázdnotě útulkového kotce.
11.té narozeniny jsem oslavil sám v plesnivé boudě, poslouchal jsem bubnování lijáku na plechovou střechu kotce. Na střecha musela být děravá, protože mi po tváři tekly kapky deště, ale možná to byly jen slzy....

Přemýšlel jsem, k čemu je mi rodokmen, když nikoho nemám, přemýšlel jsem, proč tohle lidi svým věrným přátelům dělají. Věděli, že jsem s nimi celý život bydlel doma a přesto se neštítili, nechat mě v mrazech venku a samotného. Věděli, že mě bolí loket, že moje starší tělo potřebuje teplo, že moje obrovské srdce potřebuje lásku. Odjeli.....

Jmenuji se Baron a je mi 11 let. Jsem velký, jsem starý, jsem zdravý. Na svůj věk mám pouze jednu malou a přirozenou potíž. Tu samou, jako máte vy, když jste staří. A kvůli artroze ani vás nikdo na mráz nevyhodí. Stačil by mi hodný člověk, se kterým budeme společně a věrně mlčet, poslouchat třeba praskání v krbu, nebo koukat na Superstar. Je mi to jedno, hlavní je, najít toho člověka, najít k němu cestu.

Ten můj budoucí pán, bude můj Bůh, miluju lidi, i potom, co mi provedli. Miluji jejich vůni a prsty, co drbou za ušima, miluju jejich přítomnost a hlas, nikdy nejsem zlý, nikdy jsem nikomu nic neprovedl. Potřebuju jenom do tepla a do něčího srdce. Můj budoucí pán nebo paní nesmí mít žádná zvířata, já ostatní nemám rád, tak to je a bude dál. Budeme se mít rádi spolu vzájemně a jsem přesvědčen, že nám to bude navždy stačit.
Váš Baron "

Velmi naléhavě hledáme dočasnou péči, doživotní péči, domov, jakékoli vlídné a láskyplnné místo pro Barona. Ideálně domek se zahradou, kde si může šmejdit. Je zdravý, s procházkami nemá problémy, má je rád. Musí být jako pes sám, miluje jen lidi. Je kompletně očkován, čipován, kastrován, odčerven a po RTG celého těla, kde má zjistěnou jen atrozu, odpovídající věku, je v dobré kondici. Nebere léky, pouze kloubní výživu a granule mobility, vše pro něj hradíme. Chybí nám jen místo a člověk, který ho bude mít rád.
Tel 602 259 705, ideálně Praha a okolí, ostatní možné po dohodě a předkontrole.

Info o vás pište na mail, dipu@seznam.cz, podpis adopční smlouvy podmínkou.