Workshop Psí hlavolamy v Brně

Místo konání: Lazaretní - Brno
Kontakt: janamyska@seznam.cz
Termín: 1.11.2014

Čas: 9:30

Workshop Psí hlavolamy v Brně

1.11.2014 - Lazaretní - Brno 


Lektor: Iva Paštová
Workshop I. (9:30-12:00) -začátečníci
Workshop II. (14:00-16:30) - začátečníci
1 skupina = 9 psovodů s jejich psy.
Cena za workshop je 880,- Kč.
Přihlášky na: janamyska@seznam.cz, uzávěrka je 15.10.14

Něco o lektorovi:
Jmenuji se Iva Paštová, původem pocházím z České Republiky a již několik let žiji v Holandsku. Zde jsem vystudovala instruktora pro psy, instruktora dog dancingu, klikr tréninku a stále se školím co se týče pozitivních metod, psí terapie a mnoho dalších. Před rokem jsem ukončila studium instruktora brainworku pro psy a letos poprvé dávala workshop brainworku na velikém zvířecím festivalu po boku těch nejlepších holandských instruktorů. Pracuji se psy každý den a už bych nikdy neměnila.
Od října minulého roku mám v péči černého dlouhosrstého německého ovčáka Soula, který v dospělosti pojede na Nový Zéland, aby pomohl zachránit tamní krev své rasy, a dále bude skládat pracovní zkoušky, na které ho připravuji. Soul je vychován brainworkem, tančil se mnou již v 10ti týdnech na výstavě bílých ovčáků a věřím, že bude svým majitelům dělat jen samou radost. U mě je první rok života proto, protože Nový Zéland zakazuje dovoz štěňat z Evropy a musel by jinak první rok být v karanténě.
S mojí 4letou fenkou bílého švýcarského ovčáka Aurou často vystupujeme na různých akcích a festivalech s dog dancingen, frisbee a dock divingem. V dog dancingu jezdíme po závodech, a i na to, že Aura je velmi citlivé plemeno, tak se nám daří a baví nás to obě. Doma nám visí pár zlatých a pár bronzových medailí, ale kvůli těm to neděláme. Je to vyloženě náš koníček. Společně také objíždíme Holandsko a Belgii a dáváme workshopy brainworku, doggy gym a dalších. Minulý rok jsme měly spolu tu čest a jsme na prvním DVD Tips and Tricks od světově uznávané instruktorky Brigitte van Gestel, kde ukazujeme jak se pes dá naučit překládat přední tlapku přes tlapku a chodit dozadu. Je úžasné moci mít práci, kdy vaším spolupracovníkem je váš nejlepší 4nohý přítel.
Jsem velmi ráda, že mohu letos poprvé přijet do Čech s brainwork pro psy workshopem, a doufám, že budu moct předat vědomosti co nejvíce zájemcům. Moc se na to těším.

Co Vás čeká?

  • Během 2,5 hodinového workshopu se jak psi tak jejich majitelé naučí jak spolu řešit psí hlavolamy.
  • Jaký hlavolam je pro právě vašeho psa vhodný a jaký ne.
  • Jak sestavit „návod“ našemu psovi.
  • Jaké jsou signály únavy, frustrace či iritace.
  • Naučíte se na svého psa dívat jinýma očima než doposud
  • V poslední části workshopu zapojí majitelé své šedé mozkové buňky a budou sami vytvářet hlavolamy/puzzle pro své psy z materiálů, které má doma každý a které běžně vyhazujeme, či kde by nás ani nenapadlo, jaké jiné možnosti skrývají.

Workshop je vhodný pro štěňata, mladé, dospělé i staré psy, pro psy i pány s fyzickým postižením, zkrátka opravdu pro každého.
Pes je během celého workshopu na vodítku a na buď obyčejném nestahovacím obojku či na postroji – důvody vysvětlíme během workshopu.
Každý pán i pes pracují v bezpečné vzdálenosti od ostatních, blízký kontakt nedovolujeme z toho důvodu, že ne každý pes se cítí bezpečně a uvolněně v přítomnosti jiného psa, či cizího člověka.

Brainwork for dogs / Psí hlavolamy
Workshop brainwork for dogs = hersenwerk voor honden má kořeny v Holandsku, kde s tím začala paní Inge van Harte a Marleen van Baal.
Během své letité praxe profesionálních psích trenérů vypozorovaly, že stále něco chybělo, že psi měli stále větší potřebu sami vymýšlet různé aktivity jak zaměstnat svůj vlastní mozek. Většina těchto aktivit nebyla příliš vítaná jejich majiteli a proto Inge a Marleen začaly vymýšlet jak toto stimulovat v činnost, která bude nejen přijata majitelem psa, ale na které se může i podílet. A tak vznikly postupně různé psí hlavolamy a způsoby jak psa psychicky zaměstnat a dopřád mu tak naprosté uspokojení se sebou samým.

Co to vlastně je?
Jednoduše řečeno je brainwork pro psy naprosto stejný jako pro nás lidi, jsou to hlavolamy, křížovky a jiné, kde musíme přemýšlet jak je vyřešit.
Je to nový způsob spolupráce mezi pánem a jeho psem, který nabízí pro oba jak zábavu, tak nové výzvy.
Brainwork nabízí však mnohem více!
Přiliš hyperaktivním psům nabízí uklidnění a uspokojení jejich touhy po činnosti.
Pomůže přemoci strach a nedůvěru.
Je velmi vítanou částí běžného tréninku a psí terapie.
Pomůže starším psům zůstat v kondici.
Nabízí rozptýlení (vhodné např. pro vodící psy, psy v útulcích).
Pomůže při revalidaci po úrazu, operaci apod.
Učí psy koncentraci.

Jak to funguje?
Jsou to vlastně puzzle pro psy. Stejně jako u malých děti, začínáme u psů s jednoduchými puzzlemi/skládačkami/hlavolamy, kde postupně stěžujeme jejich úroveň obtížnosti. Během řešení těchto puzzlů zkouší pes získat pamlsek či objekt, který je v nich ukrytý. To se jim podaří nejen díky jejich čichu, ale také zraku, pohybu tlapek či pomocí tlamy. Každý pes je jiný, jeden chápe rychleji než druhý, jeden potřebuje méně kroků mezi různými obtížnostmi druhý více.

Jaký je efekt?
Psí hlavolamy stimulují všechny smysly vašeho psa a důkladně zaměstnají jeho mozkovou činnost. Pes musí najednou uvažovat kreativně a sám, bez našeho vedení, bez povelů.
Psi, kteří pracují s psími hlavolamy musí vymyslet způsoby jak získat ten uschovaný pamlsek či objekt.
Musí se velmi dobře soustředit. Pro většinu psů je 10min řešení hlavolamů denně dostačujících k tomu, aby se „duševně unavili“ a byli spokojeni.
Pokud si pes musí vybrat, vybere si vždy čichání. Psí svět pachů je zvláště působivý.
„Práce čumákem“ je většinou nejoblíbenější činnost, kterou můžeme naším psům nabídnout.
Brainwork pro psy zaručí šťastnější, inteligentnější a sebejistější psy každého věku.
„Brainwork lze kdykoliv a kdekoliv a hlavně je to činnost pro každého psa i pána“

FACEBOOKOVÁ UDÁLOST