Spolu a s radostí: 8 tipů, jak se více věnovat vašemu pejskovi

Publikováno: 9.9.2019
Autor: Dogsie
Foto: depositphotos.com

V dnešní uspěchané době je lehké propadnout pocitu, že se našim pejskům dostatečně nevěnujeme. Většinu času trávíme v práci a když přijdeme domů, tak nám často už moc energie nezbývá. Hafan se do určité míry dokáže zabavit sám, ale je především závislý na tom, jaké aktivity s ním podnikneme. Máme pro vás 8 tipů, které vám pomůžou dát společnému času prioritu a posílit vztah s vaším chlupáčem. 

Spolu a s radostí: 8 tipů, jak se více věnovat vašemu pejskovi

 1. Berte hafana s sebou

Možná by vás nenapadlo, že vás pejsek může doprovázet na spoustu míst, kam ho obvykle nevodíte. Zkuste se zeptat ve vašich oblíbených obchodech, kavárnách, restauracích a dalších místech, které často navštěvujete, jestli si můžete přivést svého čtyřnohého parťáka. Čím dál více podniků psí hosty vítá a má pro ně dokonce připravenou misku s vodou. Stejně tak už spoustu firem dovoluje zaměstancům si svého chlupáče přivést do práce.

2. Zasportujte si 

Ať už vás pejsek doprovodí při běhání v parku nebo spolu vyzkoušíte nějaký psí sport, pohyb na čerstvém vzduchu vás udrží ve formě a sblíží vás. Zvlášť psí sporty jako agility vyžadují zapojení páníčka i pejska, kdy se oba musí soustředit na správné provedení soutěžních úkolů, a posilují tak jejich vztah.

3. Zapojte ostatní členy domácnosti

Pokud je za péči o hafana zodpovědný jen jeden člen rodiny, může mu to lehce přerůst přes hlavu. Ostatní členové domácnosti, zejména pak děti, se ze společnosti pejska těší také a měli by se proto pejskovi věnovat. Je dobré mít někoho, koho můžete pověřit venčením, když se zdržíte v práci nebo máte jiné plány. Pejsek tak nebude odkázaný jen na vás a děti se zároveň naučí zodpovědnosti. 

4. Vybírejte dovolenou, kde můžete být spolu

Na dovolené máme konečně čas vydechnout a naplno se věnovat věcem, co nám dělají radost.  Byla by proto škoda, kdyby toho hafan nebyl součástí a zůstal doma. Při hledání vaší dovolenkové destinace se zkuste zaměřit na země a ubytovací zařízení, ve kterých nebude s pejskem problém. Ujistěte se, že budete mít v dané lokalitě dostatek míst a podniků, kam s chlupáčem můžete chodit.

 8 tipů, jak se více věnovat vašemu pejskovi - vídejte se s pejskaři a jejich pejsky

5. Vídejte se s pejskaři a jejich pejsky

Je super mít kolem sebe lidi, kteří řeší stejné věci a rozumí vám. Potkávejte se s ostatními pejskaři a jejich pejsky na společných procházkách nebo v psím parku. Můžete tak spolu probrat vše kolem psí péče a načerpat inspiraci na nové aktivity s pejskem. Zároveň tím dáte vašemu hafanovi příležitost k socializaci s ostatními pejsky, která je pro jeho psychiku důležitá. 

6. Objevujte společně nové dobroty

Každý páníček ví, že jen máloco pejska nadchne tak jako lahodný pamlsek nebo super hračka. Z mlsání se může stát pravidelný společný rituál, který bude přinášet radost vám oběma. Vyzkoušejte třeba předplatné Dogsie, díky kterému budete každý měsíc s pejskem rozbalovat krabici plnou kvalitních pamlsků a hraček. Pamlsky určitě využijete při tréninku a výcviku. Kromě toho nákupem balíčku nabídnete pomocnou ruku - Dogsie posílá 20 % ze zisku organizacím, které se starají o pejsky v nouzi.

7. Užijte si mytí a česání

Mytí a česání vašeho pejska může být skvělou příležitostí k posílení vašeho pouta. Možná nemá váš hafan koupání zrovna v lásce, ale určitě mu bude moc příjemné, když ho v průběhu budete povzbuzovat - mluvte na něj, dopřejte mu extra masáž, pomazlete se s ním. Péče o srst je prostě chvilkou, kdy si můžete vychutnat blízký fyzický kontakt s vaším chlupáčem.

8. Ustelte mu ve vaší ložnici

Spí váš pejsek na chodbě nebo venku? I když je na to možná zvyklý, určitě dobře víte, jakou radost mu dělá jen být ve vaší blízkosti. Někteří páníčci s hafanem rádi spí v posteli, ale pokud nejste jedním z nich, zkuste svému čtyřnohému parťákovi alespoň přesunout pelíšek do vaší ložnice. I společný spánek se počítá!