Psí aplikace pro trénink i zábavu

Publikováno: 15.9.2017
Autor: Pavla Tichá
Foto: Archiv PesWeb

Technologie se rozvíjejí neuvěřitelnou rychlostí, a tak není divu, že vznikají i aplikace pro naše domácí mazlíky. Některé jsou jen pro zábavu, jiné nám mají pomoci s výchovou. Pokud se vám nechce brouzdat po internetu, pár z nich vám tu představím :-)

Psí chůvička

V dnešní době už se můžete se svým psem nebo kočkou spojit, i když nejste zrovna doma. Stačí k tomu jen dvě mobilní zařízení s internetem, mikrofonem a foťákem / kamerou. Většinou mobilní telefon pro vás a tablet nebo notebook pro chlupáče doma. Pak už jen zbývá stáhnout si aplikaci Psí chůvička. Ta vás upozorní, když začne být pes hlučný, průběžně může pořizovat fotografie nebo záznam celé situace. Můžete využít i možnosti hlasového přenosu a pejska v případě zlobení okřiknout.

Dog2Dog

Jde o psí sociální síť. Můžete zde pesanovi vytvořit profil a přidat si psí kamarády, se kterými pak sdílíte fotografie a komentáře. Aplikace vám taky ukáže, jestli se v okolí zrovna nachází některý z vašich psích přátel, pokud byste měli chuť na společnou procházku.

Dog health

Do této aplikace si můžete uložit informace až o čtyřech mazlících (nemusí se jednat pouze o psy). Telefon vám pak připomene dávkování léků, očkování, další návštěvu veterináře a podobně. Navíc budete mít přehled o všech minulých návštěvách veterináře i o užívaných lécích.

Dog training clicker

Pokud s sebou na procházky nechcete tahat klikr nebo si ho vůbec kupovat, můžete si ho nainstalovat přímo do mobilu.

Sound Proof Puppy Training

Pokud se váš pejsek bojí nějakého zvuku nebo máte štěňátko, které na venkovní zvuky zvykáte, může vám tahle aplikace pomoci. Přehrává zvuky, se kterými se můžete setkat na ulici, jako jsou sirény, detektory kouře, zvuky letadla, plačícího dítěte a podobně. Pejska tak můžete se zvuky seznamovat a zvykat ho na ně v kontrolovaném prostředí. V aplikaci najdete i tipy a videa.

Máte nějakou vyzkoušenou nebo oblíbenou appku, kterou byste mohli ostatním doporučit?

Sponzorem blogu Mazlíčci v pohybu je značka Brit, výrobce krmiv a pamlsků pro vaše čtyřnohé parťáky. Brit dále podporuje centrum Helppes pro výcvik asistenčních pejsků, canisterapeutickou organizaci Aura Canis, různé mezinárodní výstavy psů a koček pořádané v České republice, sportovní kynologii a další psí sporty. Web: www.krmivo-brit.cz

Kam dál: 

Psí tanec mezi kapkami deště

15 věcí, které nikdy nevysvětlíte psům

Přes kočku neprojdeš

Když vám perfektní fotku pokazí pes

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...